Get Adobe Flash player

Музей історії Чернігова (відео)

 

Концепцію музею історії Чернігова обговорили в міській раді архітектори, історики, освітяни та громадські активісти. Бо й досі не має навіть експозиції, присвяченої «біографії» самого давнього міста на Десні. Дизайн закладу затвердили на засіданні комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища Чернігова. Отже, за три роки в обласному центрі має з’явитися компактний, сучасний музей європейського типу.

Дизайн-концепцію майбутнього музею історії Чернігова представили на засіданні у міськраді. Визначена де саме він буде, — це будівля по вулиці Музейній, яка має і свою історію — колишня поштова станція, будинок урочистих подій та комерційний банк. Останній орендар був тут хоч і недовго, але шкоди заподіяв чи не найбільше —  залив підвальні приміщення бетоном, чим порушив гідроізоляцію і зумовив появу плісняви.

Олександр Антонець, архітектор, керівник майстерні музейних проектів: «Музей это настолько многоэтапный процесс и непростой, тем более, это связано с историческим объектом, его статусом памятника архитектуры местного значения. Там есть проблемы с состоянием этого помещения, поэтому есть два направления решения задач: это сам объект и создание современной музейной экспозиции. Современной, потом что  любой музей стоит денег и нужно делать так, чтобы он соответствовал современным музейным требованиям».

За проектом, на першому поверсі має бути  ресепшн, кімната для працівників, дві зали зі змінними композиціями та невеличке кафе. Три основні виставкові експозиції розміщуватимуться на другому поверсі. Для висвітлення давньо-руського, козацького і губернського періодів застосовуватимуть новітні технології. Зважаючи на малу площу будівлі, використовуватимуть кожен корисний сантиметр, навіть підлогу.

Владислав Атрошенко,  Чернігівський міський голова: «Если мы совместно пришли к решению, что городу нужен музей, то я считаю что в исторической части расположение этого музея является логичным. Потому что все туристы, все люди, которые будут в центре, сердце города, в Детинце, смогут попасть в музей. Специально ехать – если сделать музей на Масанах, например  —  вероятность попадания туда гостей города снижается».

Новий музей історії Чернігова має з`явитися через три роки. До 2020 будуть проведені реставраційні та ремонтні роботи, підготовлені  експонати, макети, карти та встановлена мультимедійна апаратура. Поза межами будинку, на території музею, заплановане окреме місце для архітектурних артефактів. Музей планують створити  за світовими зразками, які визначаються не лише кількісними показниками зібрань, але і якісно новими підходами в роботі музейної інфраструктури.

 

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют