Get Adobe Flash player

Визначено кращий танковий взвод Збройних Сил України (відео)

 

10 вересня в Україні відзначається День танкіста. На Чернігівщині в селищі Гончарівському дислокується славетна 1-ша окрема танкова бригада, яка віднедавна носить почесне найменування «Сіверська». Привітати її військовослужбовців і вручити почесні відзнаки та цінні подарунки приїхав  Міністр оборони України Степан Полторак. Також напередодні свята визначено   кращий танковий взвод Збройних Сил України. Другий рік поспіль це звання, перехідний кубок та грошову винагороду здобувають військовослужбовці 14-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Захід».

Тривала і напружена боротьба досвіду, навичок, злагодженості і майстерності справжніх воїнів – так Головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко назвав конкурс на кращий танковий взвод, який проходив у ці дні на полігоні поблизу Гончарівського. Участь у ньому брали взводи, які здобули першість у змаганнях Сухопутних військ, Військово-Морських Сил та Високомобільних десантних військ Збройних Сил. Цьогорічні учасники – танкісти 36-ї окремої бригади морської піхоти, 25-ї окремої повітряно-десантної бригади та 14-ї окремої механізованої бригади. Як раз останні й перемогли: отримали перехідний кубок та винагороду в 100 тисяч гривень (за друге й третє місце грошовий приз становить 60 та 40 тисяч відповідно). Останніми роками, кажуть учасники, серед завдань конкурсу з’явилися ті, які можна реально використовувати в бойових діях.

Олексій Зуєв, командир танка танкового взводу 14-ї окремої механізованої бригади: «Флангова стрільба, стрільба з закритих вогневих позицій, це дуже важливі вправи, які навіть тепер є дуже актуальними в зоні АТО.Так само качелі, раніше було три танка в зводі і просто люди їздили туди-сюди. Зраз ми один одного прикриваємо».

Воїни 14-ї окремої механізованої бригади їздили на танкові змагання армій країн НАТО, які проходили в Німеччині, і зарубіжні партнери високо оцінили дії українських танкістів. Цей досвід допомагає і їм, і танкістам з інших взводів – на конкурсі бійці не лише змагаються, а й вчаться.

Іван Поліщук,  командир танкового взводу 36-ї окремої бригади морської піхоти: «Конкурс був цікавий, з багатьма нововведеннями, які ми почерпнули з практики 14-ї бригади, яка була на змаганнях в Німеччині. Навчилися працювати взводом при новій штатній структурі в 4 танки, це також практика запозичена з країн НАТО».

Оскільки всеукраїнські змагання на кращий танковий взвод відбувалися в Гончарівському, на території Чернігівщини, облдержадміністрація також долучилася до призового фонду.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Я б хотів вручити нагороду в розмірі 20 тисяч гривень кращому танковому взводу. Я прийняв рішення: для того, щоб заохотити підготовку танкових підрозділів на наступний рік обласна державна адміністрація Чернігівська вирівняє призовий фонд до рівня Генерального штабу. Тому на наступний рік – подвійні призові».

На запитання, куди ж витратять цьогорічний грошовий приз, танкісти віджартовуються. Точно визначився Олексій Зуєв, який з 2014 року в АТО.

Олексій Зуєв, командир танка танкового взводу 14-ї окремої механізованої бригади: «Треба жінці подарунок зробити, в мене річниця, вже третя, а я ще ні разу на ній не був, тільки на весіллі три дні. У мене друзі гуляли довше, чим я на свадьбі».

Український народ може по праву пишатися своїми воїнами-танкістами. Перемоги в конкурсах доводять їхню майстерність, та головний екзамен бійці складають на передовій.

Віктор Муженко, начальник Генерального штабу– Головнокомандувач Збройних Сил України: «У нашій пам’яті назавжди залишаться успішні танкові бої оборони Дебальцевого, Донецького аеропорту, під Логвином та іншими населеними пунктами українського Донбасу.  Під час виконання бойових завдань піхотинці й десантники надзвичайно поважають і цінять вогневу потужність, натиск і маневр своїх побратимів воїнів-танкістів».

За мужність і героїзм, виявлені під час бойових дій на Сході України понад тисяча воїнів-танкістів отримали державні нагороди. Без танків неможлива перемога в сучасному бою, впевнений Віктор Муженко. Напередодні професійного свята він вручив танкістам почесні відзнаки від Генерального штабу Збройних Сил України.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют