Get Adobe Flash player

17-та науково-технічна конференція ДНВЦ (відео)

 

Державний науково-випробувальний центр ЗСУ може завершити 2017-й рік у статусі інституту, відповідний указ вже підписав Президент Порошенко. Сьогодні ж фахівці Центру приймають у Чернігові учасників сімнадцятої науково-технічної конференції. Традиційно участь в конференції беруть не лише військові, а й всі, хто задіяний у виробництві зброї та військової техніки.

2017-й – не просто ювілейний рік, Державний науково-випробувальний центр ЗСУ відзначив 85-річчя з часу свого створення, а й рік насиченої наукової діяльності. Фахівці Центру провели чимало випробувань зразків військової техніки, виробленої в Україні. Про створення та модернізацію озброєння і військової техніки в сучасних умовах йшла мова під час 17-ї науково-технічної конференції, засновником якої є ДНВЦ.

Володимир Башинський – начальник Державного науково-випробувального центру ЗСУ: « Науково-технічна конференція – це місце де можуть зібратися всі науковці, поспілкуватися в такій неформальній обстановці, обмінятися думками, намітити плани на майбутнє. Після неї, як правило, з’являються рішення, які затверджує міністр, начальник Генерального штабу, по створенню модернізації зразків військової техніки».

Давно вже військові науковці йшли до того, щоб їх Центру був наданий статус інституту. Є всі підстави сподіватися, що 2017-й вони завершать у новому статусі.

Володимир Башинський: «Є Указ Президента України про створення на базі Державного науково-випробувального центру ЗСУ науково-дослідного інституту з проведення випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки, який буде працювати не тільки для силових структур Міністерства оборони, але в тому числі і для Національної гвардії, прикордонників та Міністерства внутрішніх справ».

Володимир Башинський переконаний, створення інституту дасть поштовх для розвитку всього сектору економіки, який займається створенням озброєння і військової техніки.

Представники Міноборони, прикордонної служби, Нацгвардії та  МВС традиційно є учасниками науково-технічної конференції. Обов’язково приїжджають і фахівці «Укроборонпрому», а також інші виробники, що співпрацюють з Центром.

З травня 2014 року, коли ДНВЦ було передислоковано з Феодосії до Чернігова, триває співпраця військових випробувачів з Чернігівським заводом радіоприладів. За ці три роки співпраці було три зразки військової техніки поставлено на озброєння. І зараз «ЧеЗаРа» спільно з ДНВЦ планує поставити на озброєння цілий літальний комплекс.

Анатолій Свириденко, генеральний директор ПАТ «ЧеЗаРа»: «Він називається розвідувальний літальний комплекс «Сокіл», який представляє собою декілька безпілотних літальних апаратів двох типів. Перший тип – це розвідувальний, другий – ударний, в народі кажуть «камікадзе», який скидає бомбове навантаження. Все це встановлюється на легкій броньованій техніці: «Козак», «Дозор», «Кентавр» і т.д.»

Випробування ударного бомбового навантаження мають розпочатися вже з наступного тижня. А вже в ці дні під час роботи секцій в рамках конференції йде випробування безпілотника «Флай», який вже зарекомендував себе в зоні АТО і стоїть на озброєнні.

Розробки, які на сьогодні є в Україні, не вступають по своїй новизні розробкам, які є закордоном, переконаний начальник воєнно-наукового управління Генштабу ЗСУ Юрій Гусак.

Юрій Гусак, начальник воєнно-наукового управління Генерального штабу ЗСУ: «На даний час якраз виникло актуальне питання – це створення сучасних, нових, перспективних зразків озброєння і військової техніки. 10.39 Як раз цей рік 2017 і наступний 2018 – це роки коли необхідно провести моніторинг для впровадження на підприємствах «Укроборонпрому», і не тільки, умов для створення перспективних зразків ОВТ».

Конференція розрахована на два дні. Все найцікавіше відбувається під час роботи секцій, коли випробувачі разом з виробниками з’ясовують як саме варто модернізовувати техніку.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют