Get Adobe Flash player

Кримінальне право: традиції та новації (відео)

 

ІІІ Міжнародний круглий стіл «Кримінальне право: традиції та новації», присвячений видатному вченому, Герою України, академіку В.Сташису, відзначився підписанням договорів та меморандумів про співпрацю між Академією Державної пенітенціарної служби та  чотирма вищими навчальними закладами України.  Гості з Києва, Харкова, Одеси та Луганська разом з чернігівськими правниками обговорили проблеми кримінального права. Не залишили осторонь і інші актуальні питання: говорили про зміни в законодавстві, мотивацію в роботі, нову військову поліцію та законний обіг зброї.

Для Марини Кострової, професора Інституту права Башкирського державного університету, українська земля рідна. Народилася вона на Вінниччині і зараз хоч і здалеку, але уважно спостерігає за змінами в Україні, особливо в законодавстві.

Марина Кострова — професор Інституту права Башкирського державного університету: “Да, вы движетесь вперед и семимильными шагами. Это я  могу признать. Украинский кодекс это один из эталонов законов, призванных бороться с преступностью. Казахский кодекс очень сильный, мощный, но вот видимо, европейская интеграция и принятие международного опыта здесь сказывается».

Набутий досвід, зокрема в кримінальному праві, обговорювали за міжнародним круглим столом, який пройшов на базі Академії Державної пенітенціарної служби.

Олексій Тогочинський, ректор Академії Державної пенітенціарної служби: «Ми в стінах нашої академії вперше зібрали таку потужну кількість людей, які займаються юриспруденцією, а саме – 79 докторів юридичних наук, професорів, академіків і маємо надію, що цей захід дасть дуже багато добрих перспектив. Ми заключили ряд угод, договорів, зокрема, з національним університетом Ярослава Мудрого, Харківським університетом внутрішніх справ. І на даний час також продовжуємо заключати договори з представниками Білорусі, Литви, Прибалтики».

Одним з підписаних договорів став документ про співпрацю з науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса.  Видатному вченому, Герою України, присвятили і цей захід.

Владислав Коваленко, курсант Академії Державної пенітенціарної служби: «Коли ми пишемо курсові, а я зокрема писав декілька конкурсних робіт юридичних, завжди зустрічаю його ім’я. Якщо це пов’язано з кримінальною відповідальністю, якщо це пов’язано з кримінальним правом, кримінально-виконавчим правом, кримінальним процесом, завжди є його ім’я, прізвище і його роботи».

Сьогоднішні правники  не лише вивчають і доповнюють теорію, а й активно аналізують прикладні проблеми в країні і світі: питання законного обігу зброї, створення військової поліції, наркотрафіки, тероризм, кіберзлочинність.

Марина Кострова: «Есть вот общеуголовная преступность – это убийства, кражи, то, что всегда было присуще человечеству. А вот эта часть преступности, о которой мы сейчас говорим, это высокоинтеллектуальная часть преступности, это полет человеческой фантазии и, наверное, мы можем только за ними успевать. И, ориентируясь на новые формы, им противодействовать. Обогнать их мы, наверное, не сможем».

Валерій Сокуренко, ректор Харківського університету внутрішніх справ: «Ми маємо бути більш вимогливими і до військових, які несуть службу, і те, що буде створена нова військова поліція, вже з нового року, я впевнений, що цей крок дасть змогу зменшити кількість безконтрольної зброї, упорядкувати її використання в зоні АТО, бо під цю зброю, повірте, розповзається зброя і з інших місць. Те, що склади горять, бази горять  — це теж невипадково».

Традиції та новації є в обох сторонах життя суспільства —  і в законі, і в злочинності. Саме їх протистояння і змушує об’єднуватися  правників. Цей круглий стіл дав поштовх до їх співпраці не лише в Україні, а й за її межами.

 

Передачі


ПогодаКурси валют