Get Adobe Flash player

Тваринна жорстокість людей (відео)

 

Інна Лучкіна опікується кинутими напризволяще тваринами уже близько десяти років. Доглядати тварин, з яких знущались люди, для неї – справа буденна. Наприклад, близько тижня тому в мікрорайоні Шерстянка, що у Чернігові, знайшли побитого пса. Зооволонтери відвезли його до ветклініки.

Інна Лучкіна, керівник ГО «Щаслива доля»: «Зробили йому рентген, виявилось кульове поранення – хтось стріляв собаці в лапу. Голова розбита тупим предметом — зашивали».

«Щаслива доля» виграла у бюджеті участі з проектом стерилізації безпритульних тварин. Зооволонтери кажуть, під час підготовки тварин до процедури лікарі часто виявляють травми, які заподіяли люди.

Інна Лучкіна: «У неї були рани на животі, вивих кульшового суглобу з розривом зв’язки».

Зі схожою травмою небайдужі люди знайшли у дворі кішку. Їй зробили операцію на благодійні кошти. Пожертви від громади – єдине джерело фінансування операцій і єдиний шанс для тварини вижити.

Олена: «Людей вона побоюється, її хтось вдарив. — З чого ви зробили такий висновок? — В клініці лікарі так сказали, виходячи з досвіду та характеру травм»

Собаки і кішка уже видужали, наразі їм шукають сім’ю. Зооволонтери запевняють, тварини адекватні, дружелюбні, перенесені травми не зробили їх агресивними, проте їм необхідно повернути віру в людей.  Але з дня на день їх доведеться випускати на вулицю.

Надія Филанок, зооволонтер: «Дуже жорстоко поводяться із тваринами і камінням, і палками кидали, і клали отруєне м’ясо…»

Жорстокість людей часом стосується не тільки безпритульних тварин, а і тих, хто їм допомагає.

Надія Филанок: «Що мені доводиться витримувати… і обзивають, і погрожують, навіть кашею з восьмого поверху кидалися, доки я годувала тварин»

За словами ветеринара Дмитра Милого, в його руки травмовані тварини потрапляють в середньому раз на місяць. Власне, це ті, яким пощастило бути поміченими небайдужими людьми. Випадків, коли люди проявляють тваринну жорстокість по відношенню до тварин багато, проте до відповідальності притягнуто одиниці. Хоча слід пам’ятати, що в кримінальному кодексі є стаття 299 частина 1 за жорстоке поводження з тваринами.

Сергій Бриль, начальник сектору комунікацій ГУНП України в області: «Ця стаття стала суворішою — арешт до 6 місяців і обмеження волі на строк до трьох років».

 

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют