Get Adobe Flash player

Аграрії області вже зібрали більше 40% зернових (відео)

 

Аграрії області вже зібрали більше 40% зернових – мільйон 140 тисяч тонн. Польові роботи тривають за планом, і якщо погода сприятиме, вже за тиждень почнуть обмолочувати кукурудзу. Саме від цієї культури залежить, чи буде цього року на Чернігівщині черговий зерновий рекорд.

 

Близько семисот тисяч гектарів зернових та зернобобових культур потрібно зібрати цього року агровиробникам області. На сьогодні вже обмолочено 292 тисячі гектарів – приблизно 42%, це мільйон 140 тисяч тонн зерна.

Олег Крапивний, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Якщо говорити по районах, то найбільший вал зерна на сьогоднішній день мають сільгоспвиробники Бахмацького – майже 100 тисяч тонн, Чернігівського – 81 тисяча тонн і близько 70 тисяч тонн – це підприємства Борзнянського, Ічнянського, Прилуцького районів».

 

Найбільша врожайність також у Бахмацькому, а ще у Срібнянському, Варвинському і Талалаївському районах – понад 51 центнер з гектара. Це при середньому показнику по області – 39 центнерів. Триває збирання проса, сої та гречки, якої планують отримати 14-15 тисяч тонн. Це майже втричі більше, ніж потрібно Чернігівщині, проте у нас її маже не переробляють, тож у вигляді крупи вона повернеться з інших областей.

За сприятливих погодних умов через тиждень має розпочатися збирання кукурудзи. Саме вона дає найбільший вал, тож уже традиційні для Чернігівщини зернові рекорди залежать від цієї культури. Минулого року площі під кукурудзою зменшили на користь соняшника, а цьогоріч ситуація змінилася.

Олег Крапивний, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Якщо в минулому році 207 тисяч га був соняшник, то на цей рік посіяли 191 тисячу, а по кукурудзі навпаки – у 2016 було близько 328 тисяч, зараз 384».

 

Жнива розпочалися пізніше, та на сьогодні відставання у збиральній кампанії немає, каже Олег Крапивний.

Олег Крапивний, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Залучалися відповідно й додаткові комбайни з-за меж області для того, щоб прискорити збирання ранніх зернових культур Тому вже на кінець ми вийшли на рівень минулого року».

 

Сільгосппідприємства вже почали підготовку ґрунту до озимини, близько 70% від прогнозу оброблено. Тринадцять районів уже почали сіяти колосові – мають близько 10 тисяч гектарів. Посіяно також 32 тисячі гектарів озимого ріпаку.

 

Передачі


ПогодаКурси валют