Get Adobe Flash player

Пам’ять вересневих втрат вшанували у Чернігові (відео)

 

«Чорний» вересень 2014 – місяць жахливих втрат. 22 життя бійців Чернігівщини обірвалося через війну на Сході. Найбільш кровопролитними були перші дні осені. Перше вересня – чотири смерті, четверте вересня – мінус п’ять життів. Сьогодні 5-го вересня – треті роковини від дня загибелі іще чотирьох бійців. Цього дня чернігівець Андрій Богуш на Луганщині загинув в бою з російськими диверсантами. Потрапивши у полон поблизу села Крута Гора на Луганщині, загинули два бійці — Андрій Норенко та Дмитро Власенко. У той день на Донеччині від снайперських куль загинув чернігівець Андрій Шанський. Також у вересні 2014-го загинув капітан Євген Лоскот, нещодавно удостоєний ордена «Золота Зірка». Пам’ять вересневих втрат вшанували у Чернігові.

 

Кровопролитний вересень 2014-го забрав життя понад двох десятків жителів області. Родини загиблих на Сході синів Чернігівщини зібралися біля пам’ятної стели віддати шану пам’яті загиблих бійців.

Микола Шанський, голова ГО «Єдина родина Чернігівщини», батько Андрія Шанського: «По Чернігівській області загинуло 22 у вересні 14-го року, один у 15-му і один у 16-му».

 

Один із загиблих у вересні 2014-го – офіцер Нацгвардії Андрій Шанський. Майор загинув 5-го вересня 2014 року у селищі Тельманове, що на Донеччині, внаслідок обстрілу колони авто- та бронетехніки ворожими військами. Снайпери одразу відправили на той світ Андрія та його чотирьох бойових побратимів, ще шістнадцять чоловік було поранено. За іронією долі смерть зустріла бійця на його малій батьківщині.

 

Родини загиблих воїнів об’єдналися і підтримують одна одну. Разом бережуть пам’ять про своїх героїв. Загальна цифра втрат Чернігівщини на війні на Сході України – 183 бійця.

Микола Шанський, голова ГО «Єдина родина Чернігівщини», батько Андрія Шанського: «Із них 159, які у нас на обліку знаходяться. А решта – поховані в інших областях. Але тут знаходяться їхня мама чи дружина, тому вони в нашій організації. Є в нас чоловік 5-6 із невстановленим статусом. Але всеодно це втрати для родин, яких  ми підтримуємо».

Наталія Бушніна, мати Євгенія Бушніна: «Вы посмотрите какие все красавцы. Ведь младшему было у нас 18 лет Илюшке. Старшему – 46 лет. Вот у всех этих матерей прошло почти три года. Это ж ни одной спокойной ночи не было. По любому мероприятию собираемся все вместе здесь. Это для нас святое место. Что здесь, что на кладбище. Вот это вся наша семья. Мы поддерживаем всегда друг друга – и в горе, и в радости».

Раїса Шанська, мати Андрія Шанського: «На превеликий жаль, я не бачу тої кількості людей, заради яких покладені життя. В основному вшановують пам’ять, схиляють голови більшість тих людей, які понесли тяжку втрату у цій війні. І їхні імена не підуть  у безвість. Ми маємо зробити все  для того, щоби суспільство і прийдешнє покоління пам’ятали».

 

Завершився поминальний захід літургією на чернігівському кладовищі «Яцево», де на сьогодні спочивають 38 бійців, чиї життя обірвала війна на Сході.

Передачі


ПогодаКурси валют