Get Adobe Flash player

224 долі воїнів-інтернаціоналістів на сторінках книги «Лицарі воїнської доблесті» (відео)

 

«Лицарі воїнської доблесті» — книгу про воїнів-інтернаціоналістів під такою назвою презентували до ювілею Чернігівської районної організації ветеранів Афганістану. Це не довідкове видання, це книга людських доль, кажуть упорядники. Спогади, покладені в її основу, збирали сільські бібліотекарі, спілкувалися із самими військовими та родичами тих, кого вже немає в живих.

 

Двісті двадцять чотири людські долі на сторінках однієї книги – «Лицарі воїнської доблесті». Видання присвятили десятиріччю Чернігівської районної організації ветеранів Афганістану. У ньому спогади самих воїнів-інтернаціоналістів та родичів військових, яких вже немає в живих. Робота над книгою розпочиналася в листопаді минулого року, коли бібліотекарями, краєзнавцями та ветеранами району було оголошено краєзнавчо-пошукову експедицію. Вона так і називалася «Лицарі воїнської доблесті».

Оксана Колесник, директор Чернігівської районної центральної бібліотечної системи: «Дійсно були питання, чому саме лицарі. Адже це війна на території інших держав, це втручання у внутрішню політику цих держав. Але все-таки це лицарі. Тому що вони проявили звитягу, мужність, хоробрість».

 

Спогади збирали сільські бібліотекарі. Інколи люди розповідали їм те, про що не наважувалися повідати навіть найближчим родичам.

Оксана Колесник, директор Чернігівської районної центральної бібліотечної системи: «Наші сільські бібліотекарі записували все до найменших дрібниць, боячись втратити часточку, яка б здавалася найдрібнішою, але яка дасть змогу зрозуміти особистість цієї людини».

 

Чернігівська районна організація ветеранів Афганістану була створена рівно десять років тому. Її першим керівником був Олександр Пекур. За його словами, нову спілку тоді дуже добре сприйняли, на рівні району всі тільки сприяли. До складу організації увійшли не лише афганці, а й ті, хто виконував свій військовий обов’язок в інших державах. Зараз її склад налічує 156 чоловік. Одне з основних завдань – патріотичне виховання молоді. Члени організації також допомагають своїм побратимам, сім’ям загиблих.

Сергій Шегеда, голова Чернігівської районної організації Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів): «Где деньгами, где советом, где какие-то документы оформить, землю там помочь через земельно-кадастровое. В основном обращаемся к сельским радам, чтобы помогали, контролируем».

 

На урочистостях з нагоди ювілею організації не обійшлося без вручення почесних відзнак. Серед нагороджених – подружжя Мірошниченків. Про них кажуть, що це родина повністю бойова: чоловік і дружина воювали в Афганістані і повернулися живими, а от син загинув в АТО. Відстоюють свободу нашої держави на Сході й ветерани Афганістану. Пам’ять тих, хто не повернувся з пекла війни учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Передачі


ПогодаКурси валют