Get Adobe Flash player

«Разом до успіху» — бізнес-фестиваль відбувся у Чернігові (відео)

 

Бізнесмени області таким чином відзначили День підприємця. Близько сотні учасників: промисловців, аграріїв, рестораторів, ріелторів, пивоварів, представників студій творчого розвитку… А ще — профтехучилищ. І поряд з ними партнери — представники фіскальних органів, юстиції, центрів зайнятості.

Для відзначення свого професійного свята підприємці цьогоріч обрали фестивальний формат. Їм мало простих слів привітань і вручення подяк та нагород: вони хочуть можливості представити свій бізнес на широкий загал, презентувати людям свою продукцію напряму.

Фестиваль став одним з кроків на шляху побудови діалогу між владою та громадою, переконані його організатори.  Є програми, спрямовані на підтримку бізнесу, і часто самі підприємці не знають про їх існування. Налагодити комунікацію – одне з головних завдань заходу.

Інна Різуха, заступник голови ГО «Сяйво Сіверщини»: «Мені дуже хочеться, щоб підприємці зрозуміли, що вони можуть дійти до влади. Є програми, є якісь заходи, але підприємці про це не знають. Мені хочеться, щоб це був крок, коли люди зрозуміють, що треба іти, а не сидіти, працювати монотонно, щоб змінити і свідомість підприємців теж».

Захист прав підприємців – таку мету собі ставлять громадські організації, що зараз активно діють на Чернігівщині.  Бізнес буде процвітати не тільки в Україні, а в маленьких містечках, таких як Городня, переконана Олена Яцкова.

Олена Яцкова, голова Асоціації підприємців та підприємств малого та середнього бізнесу Городнянського району: «Це дуже крутий формат проведення свята, коли хоче щось організувати громадська організація, завжди виходить дуже драйвові і класно, і дуже гарно, що є підтримка влади в цьому питанні, і тільки разом — громадські організації і влада — ми зможемо дійсно отримати гарний результат».

Ключовою подією фестивалю стало підписання меморандуму про взаємодію між підприємцями, громадськими організаціями і податківцями.

Надходження до бюджету щорічно зростають на третину: з початку року підприємці сплатили до державної казни близько 5 мільярдів гривень податків. Половина з цієї суми надійшла до місцевих бюджетів.

Представники того самого бізнесу, що працює у відкритому полі, створили разом символічну бізнес-карту Чернігівщини на Красній площі. Далі учасники фестивалю святковою ходою рушили до Центрального парку культури та відпочинку. Вже там було розміщено основні виставкові майданчики, презентації продукції підприємств. Для чернігівців – дегустації та майстер-класи, для представників малого бізнесу – «вікно допомоги»: консультації з актуальних питань.

Ірина Березинець, голова ГО «Сяйво Сіверщини»: «Ми живемо в одному місті в одній країні, і у нас не повинно бути бар’єрів. Ми ці бар’єри знищуємо і налагоджуємо співпрацю, щоб контролюючі органи були нашими партнерами, нашими порадниками. Насправді бізнес готовий сплачувати податки, бізнес готовий до соціальної відповідальності. Він це вже показав і тепер залишилось штрихи підправить і буде гарно».

Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації: «Сьогодні у нас бізнес трохи ображений на владу, тому що вони створюють бюджет міста, вони роблять благодійну допомогу і сьогодні вони створюють робочі місця, І ми сьогодні трошки далі тримаємося від бізнеса і бачимо, що треба співпраця».

Готовність до соціальної відповідальності бізнес показав з початком бойових дій у державі. У важку годину саме волонтери-бізнесмени допомогли одягнути і прогодувати армію.

В день свята для кращих бізнесменів області — заслужені грамоти та нагороди від влади. Окремі відзнаки отримали кращі підприємці та громадські організації області. Так, наприклад, кращим у номінації «молодий підприємець» став  Роман Ольгічев  з Остра.

Роман Ольгічев, підприємець: «Ресторанный бизнес и мобильное питание, предоставление услуг в этой области.  – Важко працювати? – Нет. Если заниматься тем, что тебе доставляет удовольствие и заниматься не только ради денег, то получается не совсем даже сложно, а даже в удовольствие. Рекомендую».

Студентка політеха Катерина Малько вперше відзначає День підприємця. Декілька місяців тому дівчина вирішила відкрити власний бізнес. Вибір пав на виготовлення модних зараз безкаркасних меблів.

Катерина Малько, підприємець: «Я увидела мешок и захотела его просто себе. Первый я пошила просто для себя. А потом так получилось, что я в него очень сильно влюбилась  и его увидели мои друзья. Вот так пошло-поехало и теперь получается, что мы уже как солидная компания. Первое – это нужна идея. Если будет идея, можно брать и идти вперед. Я думаю, что сейчас бизнес выходит на новый уровень и все по-другому, новая система, интернет, все через интернет идет. Поэтому нужно идти и пробовать, пробовать все. Брать и делать, и все у всех получится».

Участь у бізнес-фесті – можливість для таких молодих підприємців як Катерина заявити про себе, адже поки що її вироби активно продаються тільки через інтернет. За перші години фестивалю дівчина продала декілька крісел, тому зрозуміло, що попит є і серед чернігівців.

На фестивалі люди могли отримати як корисні поради, наприклад з енергоефективності, так і розважитись — виступи артистів перемежовувались показами мод, виступами танцювальних студій Чернігова.