Get Adobe Flash player

45 диких кабанів відстріляно цього року в мисливських угіддях області (відео)

Депопуляція тварин проводиться з метою профілактики та недопущення чергових спалахів африканської чуми свиней. В області з початку року зафіксовано два таких випадки. Про їхні наслідки та загальну ситуацію із захворюванням по Україні говорили на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

 

В Україні цього року зафіксовано вже 97 випадків африканської чуми свиней. В нашій області їх два: у сільгосптоваристві «Світанок» Бобровицького району і в селі Омбиші Борзнянського. Тут ще діють карантинно-обмежувальні заходи, та підходить термін їх скасування. Про це на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації повідомив її голова, перший заступник очільника області Леонід Сахневич. За його словами, у Борзнянському районі не проводиться належна робота щодо поліпшення ситуації: депопуляція (тобто відстріл) диких кабанів гальмується, адже за час карантину відстріляно лише одну тварину. Борзнянці запевняють: інформацію голові комісії надали неправдиву, насправді знищених кабанів більше. Віктор Куліш, мисливствознавець ДП «Борзнянське лісове господарство»: «А одна голова – то добуто у приватному господарстві «Великий Бір», вони добули одну голову. Всіх 13 голів по нашому району».

 

За період карантину в районі Омбиша не виявлено ні хворих, ні загиблих тварин, каже Віктор Куліш. Що ж до подальшого відстрілу, то зараз він фактично неможливий: кабани ховаються в кукурудзі, мігрують туди дуже активно, адже у лісах влітку багато людей. Віктор Куліш: «Зараз практично весь район заполонили кукурудза і соняшник, тільки хоч трохи почнуть збирати, ця робота буде далі продовжуватися: будемо відстрілювати, відстежувати, залучати інших мисливців з досвідом. І будемо депопулізовать цього дикого кабана».

 

Ситуація з депопуляцією кабанів в області загрозлива, вважає Леонід Сахневич. Він запропонував створити спеціальну комісію, яка проводитиме розслідування щодо того, чи всі необхідні заходи виконуються і чи правдива інформація про них подається. Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації: «Ми почали в Україні перші місця по африканській чумі свиней. Ми закінчили і 2015, і 2016 рік найбільше, з того часу ми звітуємося, що ми провели всі заходи. Я не можу зрозуміти, чому лісове господарство звітується, про те, що ми відстрілюємо кабанів, а у нас африканська чума свиней є».

 

На Чернігівщині фактично найменша кількість поголів’я диких кабанів – 555, найменше їх цього року і відстріляно – 45, ще 8 –загиблих. Сергій Чаплієв, в. о. начальника головного управління Держпродспоживслужби в області: «Якщо зробити аналіз ситуації, яка дійсно є, то є лісові господарства і користувачі мисливських угідь, де протягом кількох років не проведено жодної голови депопуляції. Робота проводиться неналежним чином».

 

Веденням мисливського господарства займаються 59 угідь. Офіційно держлісгоспи на них не впливають, адже не мають права проводити перевірки, лише доводити до відома рішення епізоотичної комісії. Микола Пиріг, начальник відділу обласного управління лісового та мисливського господарства: «Згідно з положенням про Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства та Закону про мисливське господарство та полювання, нас ні положення, ні закон не уповноважують застосовувати заходи впливу або притягнення до відповідальності користувачів, які не виконують рішення ДНПК».

 

Та справа не лише в небажанні виконувати, каже Микола Пиріг. Не так-то просто знати кабана на території 10 тисяч гектарів. А ще свині не лише ховаються в кукурудзі, яка, буває, стоїть до весни, для них не існує державних кордонів. Тож хворі тварини можуть мігрувати з Росії та Білорусі.

Передачі


ПогодаКурси валют