Get Adobe Flash player

Чотири дні пошуковці проводили роботи на моніторі «Смоленськ» (відео)

Залишки корабля і по сьогодні знаходяться в річці Десна поблизу Ладинки. В 1941 році моряки монітору під постійним обстрілом фашистів організували переправу на інший берег Десни і врятували тисячі солдат. Сам корабель після втрати Києва було підірвано.

 

Солдатська кружка, ложка, патрони різних калібрів, купа заліза – це знахідки чотирьохденної пошукової експедиції на моніторі «Смоленськ» поблизу Ладинки. Чотири дні пошуковці працювали в екстремальних умовах — у багнюці із не дуже приємним запахом. Але так дописуються невідомі сторінки  історії.

 

Раніше монітор «Смоленськ» називався «Krakow», він був у складі Пінської флотилії Польщі. У 1939 році його затопили, а згодом підняли та реставрували вже радянські фахівці. Польські науковці пам’ятають про монітор.

 

Чорні археологи вже виставляли в Інтернеті лоти із знахідками з машинного відділу монітора «Смоленськ». На відміну від мисливців за антикваріатом, учасники експедиції мають всі необхідні дозволи на проведення пошукових робіт. І результати цих робіт буде презентовано на виставці в Національному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році».

 

«Смоленськ» — невеликий корабель: 36 метрів завдовжки, 6 метрів завширшки. Проте в обмілілій Десні його добре видно. Тому краєзнавці розглядають можливість зробити монітор туристичним об’єктом. Фахівці наголошують: місцина біля Ладинки може стати або музеєм під відкритим небом, або меккою для чорних археологів.

Передачі


ПогодаКурси валют