Get Adobe Flash player

Літні канікули – 50 на 50 (відео)

Офіційно, за попередніми підрахунками, половина школярів області цього літа відпочила та оздоровилась. Для неї літо стало синонімом сонця, річки, узбережжя моря та гірських краєвидів. Інша половина «токсично» провела час в інтернеті за іграми, біля телевізору та «на асфальті».

 

Вибір відпочинку у сучасних дітей хоч і є, але він залежить від фінансових можливостей батьків. Сьогодні забезпечити дитині повноцінне, насичене, заповнене розвагами все літо коштує 20% річного заробітку звичайної родини, що не по кишені більшості. У змаганні за змістовність та яскравість вражень змагатимуться фото в соцмережах, відео та шкільні «перлини» у творах. Додаємо на користь реального життя і наш наступний сюжет.

 

Седнівській табір відпочинку «Зміна» три зміни поспіль доводив істину: життя – то найкраща гра з квестами та випробуванням на міцність. Юлія Рубашенко, педагог-організатор: «Я вам скажу одне, що вдалося все. Тому що дітки у нас хоч і особливі, але підходили до всього з відповідальністю, з повною готовністю».

 

Юлія з дитинства мріяла стати вчителем і обожнює дітей. Каже, що приїхала сюди отримати досвід, а натомість віддала частину серця. Юлія Рубашенко: «За зарплатню сюди їхати… Перш за все, я їхала сюди, щоб отримати певний досвід. Тому що я хочу віддати своє життя школі і для мене це головне – знаходити спільну мову з дітьми, кожний з них – особистість і потрібно шукати спільну мову».

 

Шукати і знаходити її з більшістю вдавалося легко і просто.  Навіть тоді, коли ті робили шкоду.

 

Окрім звичайної розважальної програми, досить насиченої і різноманітної, була й окрема. Особливістю літа стали зовсім маленькі дошкільнята, вихованці інтернатних закладів. З ними впоратися було важко – догляду вимагав кожен цілодобово, без перерв. Такою ж вартою інколи «нагороджувались» і більш старші. Зіркою своєрідної номінації літа «дитина, що вразила» стала 16-річна Анастасія Туркіна, учасниця телевізійної програми «Кохана, ми вбиваємо дітей», яка народилася у в’язниці і жила до 3 років з матір’ю-вбивцею. Підхід до дівчини з характером та непростою долею змогла знайти директор закладу. Олена Яковчук, директор  дитячого табору «Зміна»: «Зараз ця дівчина знаходиться в Америці, її усиновили американські батьки. Ця дитина поїхала, але залишила найгарніші до неї почуття, спогади.  Ця дівчина дуже темпераментна – вона була різна. І хороша, і погана. І слухняна, і не дуже. Але вона залишила найяскравіше враження».

 

Тож відпочинок для дітей не завжди відпочинок для дорослих. Навпаки, частіше це напружена відповідальна робота колективів літніх таборів.

 

Загалом  цьогорічна відпочинкова кампанія має вийти на цифри більші, ніж торік. Наталія Романова, заступник голови облдержадміністрації: «Відпочинковий сезон пройшов, я б сказала, добре. Тобто у нас, слава богу, не було неприємних для нас подій. Ми вже розпочинаємо підготовку до наступного сезону і плануємо, щоб у кожному районі все ж таки був табір, на який робиться ставка. Ми розпочали роботу  з керівниками, щоб вони шукали спонсорів, шукали кошти і готували можливість для відпочинку дітей в своєму районі».

 

Якими враженнями поповниться досвід школярів Чернігівщини – покаже фейсбук, інстаграм та твори учнів на тему «Як я провів літо». Сюрпризів, мабуть, буде багато, головне, щоб вони були позитивними.

Передачі


ПогодаКурси валют