Get Adobe Flash player

Чернігівщина відзначила День Незалежності (відео)

 

Україна відзначає День Незалежності. Незалежності, омріяної роками, легко здобутої та важкою ціною затверджуваної. Сьогодні 26-та річниця України Незалежної. Як проходили урочистості у Чернігові – розкажемо далі у сюжеті.

За неї боролися сторіччями, за неї віддали життя мільйони. В новітній історії її вперше проголосили у 1918 році четвертим Універсалом Української Народної Республіки, проте не втримали. Вдруге Незалежність України була проголошена 24 серпня 1991 року. Вона дісталася без боротьби, проте 26 років потому ми на собі відчули, що легко нічого не дається: свою Незалежну та Єдину країну українці і досі відстоюють зі зброєю в руках.

За мир, за єдність, за світле майбутнє для України молилися у Чернігові. Молебень відправив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський: «Кожне випробування робило нас сильнішими, і це випробування, і ця навала чужинців зробила українців сильнішими. І ми віримо і переконані, що прийде той день, коли ми відсвяткуємо перемогу і єдність, цілісність, суверенітет на цілій території України».

Біля пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України» зібралося чимало чернігівців, представників громад. Зібралися, аби разом урочисто відзначити день народження Незалежної України.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Становлення державності України — довгий шлях, сповнений історичного самоутвердження, інколи жорстокого протистояння, тяжких втрат та людських страждань, славетних перемог. І на кожному історичному етапі Чернігівська земля, її славні сини та доньки відігравали доленосну роль у становленні України як суверенної, незалежної держави».

«Душу й тіло» положив за свободу рідної держави Павло Смирнов. 22 квітня цього року він отримав тяжкі поранення під час обстрілу поблизу селища Верхньоторецьке на Донеччині. Того ж дня від отриманих ран Павло помер у шпиталі. Посмертну нагороду за сина отримав батько Героя. Указом Президента Павло Смирнов нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Україна – це передусім люди. Люди, які відстоювали Незалежність роки тому, люди, які боронять Незалежність зараз. Серед воїнів, що не зрадили, – феодосійці, військовослужбовці Державного науково-випробувального центру ЗСУ.

Юрій Літковець, капітан 3 рангу ЗСУ: « Ворог підступно вдарив нас, і наші люди, наші хлопці показали нашу міць, силу і волю, і не дали просунутися далі. І ми впевнені, що відвоюємо ті території, які зараз окуповані. І Україна буде і є незалежною державою».

Відстоювати свою країну вирішив на спортивній арені. Він мріяв побачити, як Гімн України виконують мовою жестів. І мрія здійснилась. Цьогоріч на літніх Дефліпійських іграх у турецькому Самсуні Олексій Коломієць піднімався на п’єдестал за медалями чотири рази.

Олексій Коломієць, призер Дефлімпійських ігор: «Нещодавно в турецькому місті Самсун завершилися 23 літні Дефлімпійські ігри, на яких команда України сенсаційно завоювала 99 медалей. Я пишаюсь тим, що разом з Бистревським Денисом і Авраменко Катериною представляв Чернігівщину і Україну на наймасштабніших змаганнях планети. Наших сім завойованих медалей ми присвятили нашій рідній Україні».

За високі здобутки у професійному житті — високі державні нагороди. Промисловці та підприємці, фахівці державних установ, освітяни, рятувальники, культурні та релігійні діячі отримали нагороди різних ступенів. Нагороди до свята,  подяка за працю, аванс за наступні здобутки. Учасники урочистих заходів вшанували хвилиною мовчання загиблих та поклали квіти до пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність».

 

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют