Get Adobe Flash player

День Державного Прапора у Новгороді-Сіверському (відео)

 

Для когось це, як і закріплено в Конституції, символ державності. А для когось це символ державності, закріплений ціною життя.  У найпівнічнішому місті України, за декілька кілометрів від кордону із державою-агресором сьогодні теж відзначали День Державного Прапора України. У Новгороді-Сіверському сьогодні Україна отримала нових громадян, свою військову нагороду отримав ветеран АТО, а солдат Небесного Батальону Олег Соломаха отримав нагоду пишатись своїми дітьми.

 

Головний стяг Чернігівщини кожного року піднімають в різних містах області. Цього разу — в Новгороді-Сіверському, найпівнічнішому райцентрі країни за декілька кілометрів від кордону з державою-агресором.

 

За декілька кілометрів від цього північного кордону народився солдат 13-го батальйону тероборони Олег Соломаха. За декілька кілометрів від східного кордону з ворогом, у Вуглегірську, він загинув.

 

День Державного Прапора України — особливо важливе свято для прикордонного Новгород-Сіверського району. І особливо важливе воно для дітей Олега Соломахи Андрія та Юлі, які піднімають синьо-жовтий стяг.

 

З нами і живі герої. «За оборону Станиці Луганської» нагороду отримав ветеран теж 13-го батальйону — одного з перших, що прийняли бої на Сході — Сергій Набок.

 

А країна в цей день отримала нових громадян. Вперше за свою історію Незалежності — 14-річних.

 

«Не рано», — каже і 15-річний Іван Романенко з Бобровиці.  Він уже їздить на роботу мерчандайзера на літніх канікулах — щодня до Києва за сто кілометрів. За затвердженим юридично статусом громадянина України приїхав аж за 250, на урочисте вручення.

Марія Лобастова: «Громадянин України — це людина, яка любить свою країну і готова віддати за неї своє життя. І для мене насправді важливо отримати паспорт саме в цей день».

Ігор Вдовенко, голова обласної ради: «Громадянин України — це коли у тебе є своя земля. А коли люди їдуть за кордон і звідти розказують, як люблять Україну — не дуже тоді віриться».

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Це історичне місце. Сьогодні тут паспорти отримали діти з усієї області — і ми зібрали їх саме тут невипадково, а щоб вони бачили, який ми маємо чудовий, прекрасний край».

 

Юридично паспорт — це документ, а прапор — символ державності. Але для багатьох «громадянин України» — це не просто статус, а ця синьо-жовта тканина коштує більше, ніж життя. І над цим прекрасним краєм вона піднята на флагшток дітьми загиблого Олега Соломахи саме на честь таких українців.

Юлія Соломаха, донька загиблого учасника АТО: «Я піднімаю прапор і я думаю, він дивиться з неба і пишається нами».

 

Передачі


ПогодаКурси валют