Get Adobe Flash player

«Червоний» — український вестерн за 20 мільйонів гривень (відео)

 

Напередодні Дня Незалежності у Чернігові у кіно-культурному центрі пройшов допрем’єрний показ кінострічки «Червоний», знятої за мотивами  одноіменного роману українського письменника, до речі, ніжинця Андрія Кокотюхи. Фільм заснований на реальних подіях – повстання у сталінських концтаборах кінця 40-х років минулого століття. Це історія людини, яку не ламають життєві обставини. Історія жаги свободи і прориву. Так каже знімальна команда про своє кінодітище.

 

Кінострічка «Червоний» — перша екранізація літературної творчості Андрія Кокотюхи. Автор каже, хотів створити на кіноекрані образ нового українського героя, який бореться і перемагає. За жанром «Червоний» – це вестерн. Команда, яка працювала над створенням кінострічки, каже, наш фільм не трагедія, хоч і драма, жорсткий, але не жорстокий. Один зі слоганів фільму – «Вижити. Перемогти. Жити».

Андрій Кокотюха, автор сценарію: «Досить показувати українців терпилами. Досить показувати українців такими, які постійно страждають і в фіналі історії гинуть, падають і помирають за ідею. Я і вся команда фільму переконані, що за ідею треба не гинути. Заради високої мети треба жити».

 

Сюжет кінострічки розповідає про героя, який бореться за ідеали вільної України в умовах протистояння тоталітарному режиму Радянського Союзу. 1947 рік. У сталінський табір потрапляє воїн УПА Данило Червоний. Він протистоїть репресіям начальника табору і робить спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.

 

Бюджет кінострічки – 20 мільйонів гривень. Фільм знятий за підтримки Держкіно України, на нього агенція виділила 10 мільйонів гривень. І ще 10 – це кошти Одеської кіностудії та приватних інвесторів. Знімати фільм планували ще у 13-му році, але через політичну ситуацію процес кіновиробництва призупинився. Знімальний процес розпочали тільки у березні 2016-го у Кривому Розі.

 

Знімальний майданчик облаштували  на території колишнього табору для в’язнів та закинутих Кочубеївських шахт, де колись добували червону руду. Окрім Миколи Берези, який грає головного героя Данила Червоного, більшість акторів стрічки є дебютантами у кіно. В масових сценах фільму задіяно близько восьми сотень людей, більшість із них – у тюремних стінах бувалі.

 

Продовження кіноісторії буде. Вже готовий до екранізації сценарій наступної стрічки під назвою «Червоний без лінії фронту». Це буде сіквел, знятий також за мотивами роману «Червоний», головну роль виконає Микола Береза. У планах є і третій фільм. Автор сценарію каже, він поки не має назви і літературної основи, але вже є головний герой.
 

Передачі


ПогодаКурси валют