Get Adobe Flash player

Заробіток і водночас пропагування національних традицій (відео)

 

Через обласний центр зайнятості тепер можна навчитись вишивати, розписувати посуд та виготовляти сувеніри. Працівники центру розпочали безкоштовну програму із пропагування традицій українського рукоділля. Для людей, що перебувають на обліку, проводять семінари, навчають створювати речі власними руками, аби реалізуватися творчо і, можливо, відкрити власну справу. Детальніше розкажуть наші журналісти.

 

Спосіб власного заробітку і водночас пропагування національних традицій. Обласний центр зайнятості розпочав культурно-просвітницький проект під назвою «Збережемо традиції предків». Директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка каже, зараз дуже важливо активно пропагувати та відроджувати національні ремесла. До того ж, рукоділля може стати справою, яка приносить дохід.

Лідія Падалка, директор обласного центру зайнятості: «Попит на таку продукцію є. Тому ми вирішили зробити такий захід. А ті, у кого є хист, потім можуть на цьому і заробити».

 

На семінарах людей знайомлять із особливостями українського рукоділля. Це і вишивка, і розпис посуду, гончарство тощо. Кожен може обрати заняття до душі. Окрім цього, в обласному центрі зайнятості потім можна безкоштовно пройти курси із створення власного бізнесу. Тут допомагають розробити бізнес-план, а потім отримати річну суму допомоги по безробіттю на відкриття власної справи.

Лідія Падалка, директор обласного центру зайнятості: «Є навчання для тих, хто займається власною справою. Курси «Підприємець-початківець». Якщо ж хтось із цих людей потім захоче відкрити свій бізнес, то їх навчатимуть, запросять податківців, які допоможуть людині займатись цим».

 

Майстриня Тетяна Стадниченко у минулому також була у пошуку роботи. Тепер жінка відкрила свою майстерню і ділиться досвідом із іншими. У рамках проекту із громадянами, що перебувають на обліку, у центрах зайнятості проводять майстер-класи, творчі семінари та зустрічі. Людей залучають до створення українських сувенірів власними руками.

Тетяна Стадниченко, майстриня: «Сувеніри, зроблені власноруч, завжди мають попит. Навіть коли йдеш на день народження, завжди є подарунок. Людині приємно, що це зроблено своїми руками. Часто приходять, аби купити такий товар».

 

Працівники центру зайнятості кажуть, люди охоче цікавляться всім новим. Серед тих, хто вирішив навчитись робити щось власними руками, дуже багато чоловіків. Для тих, хто не шукає заробітку, такі заходи – спосіб творчої самореалізації.

Передачі


ПогодаКурси валют