Get Adobe Flash player

Більше ста гектарів нових лісів за півроку було створено на Чернігівщині (відео)

Це робота працівників державних лісогосподарських підприємств. Всього ж дерев висаджено на площі понад дві тисячі гектарів. Великих пожеж у лісах з початку року не було, а от незаконних рубок –  на п’ять з половиною мільйонів збитків, з них державі поки що відшкодовано лише піввідсотка.

 

П’ять вакантних посад директорів держлісгоспів області нарешті зайнято. Нові керівники у Холминського, Корюківського, Чернігівського Остерського та Остерського військового лісогосподарських підприємств. Це фахівці з досвідом та великим бажанням поліпшувати ситуацію в галузі, каже начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Демченко: «У трьох підприємствах — це Корюківський, Чернігівський і Остерський військовий лісгоспи – дуже низькі показники і дуже багато є проблем. Тому, з одного боку, їм буде важко там працювати, треба докласти багато зусиль, а з іншого боку, коли буде результат, то їм буде чим пишатися і побачити плоди свого труда».

 

Загалом же підприємства лісової галузі на Чернігівщині працюють стабільно. За перше півріччя цього року ними було сплачено більше ста сімдесяти мільйонів гривень податків та єдиного соціального внеску. Заготовлено понад чотириста дев’яносто тисяч кубометрів ліквідної деревини, відбувається відновлення лісових насаджень. Володимир Полубень, начальник відділу обласного управління лісового та мисливського господарства: «Нашими підприємствами було створено лісів на площі 2,1 тисяч гектарів, у тому числі більше 100 га нових лісів, завдання ми виконали на 110%, і  втому числі це становить 96% річного нашого завдання».

 

Суттєво збільшено переробку деревини, зростають капітальні інвестиції в розвиток виробництва. Середня зарплата у галузі – понад дев’ять тисяч гривень, за цим показником наша область перша в регіоні Полісся і сьома в Україні. Також Чернігівщина як ресурсна область надає допомогу лісгоспам південних і східних областей, щоб забезпечити там охорону і збереження лісу. Олександр Демченко: «Там сьогодні люди масово покидають робочі місця, бо немає заробітної плати, нема бюджетного фінансування, там горять ліси, там самоволки, там лісничі, директори ходять по селах, по хатах збирають людей для гасіння лісових пожеж».

 

В лісах Чернігівщини з початку року великих пожеж не було, проте збільшилась кількість незаконних рубок. Зафіксовано 27 випадків, збитків державі завдано на п’ять з половиною мільйонів гривень. Роботу лісової охорони посилюють – допомогти у виявленні пожеж та браконьєрів покликані камери спостереження і безпілотники.

 

Усі державні лісгоспи за перше півріччя спрацювали прибутково, існують питання по окремих видах діяльності, та є можливість їх вирішити, каже Олександр Демченко. Уже традиційно в обласному управлінні нагороджують переможців трудового змагання. Їм вручають грошові винагороди, а за перше місце ще й кубок. Цього разу перемогло Семенівське лісогосподарське підприємство на чолі з директором Олександрою Дудко – єдиною в області жінкою, яка керує лісгоспом.

Передачі


ПогодаКурси валют