Get Adobe Flash player

Після вибуху газу мешканці будинку по Гончій,54 досі не оговталися (відео)

 

Мешканці будинку по вулиці Гончій у Чернігові, де у січні минулого року стався вибух газу, ще досі не оговталися від наслідків лиха. Вони скаржаться, що у будівлі тріщина, постійно ламається ліфт, а двір ще й досі всіяний битим склом, хоча його, як могли, прибирали. Люди не розуміють, чому мають залишатися сам на сам з проблемами, які сталися не з їхньої вини.

 

20 січня 2016 року у Чернігові стався вибух газу у будинку по вулиці Гончій, 54. Господар квартири, де рвонуло, перебував у шоковому стані, його забрали до лікарні. Постраждала не лише його оселя, а й сусідські, декому з мешканців, за їх словами, довелося потім витратити на ремонт дванадцять тисяч гривень. Крім того, аж до 7-го поверху пішла тріщина, а весь двір був просто всіяний битим склом. Батьки ще й досі бояться випускати дітей гуляти біля будинку, аби не поранилися.

НАДІЯ, жителька будинку по вулиці Гончій, 54: «Я казала, давайте суботник з цього приводу, по клумбах ми повибирали, я особисто відрами скло носила, народ каже, а чому ми повинні збирати те, що нашкодив хтось інший. Вибух зробив нам тріщину ще й у взаєминах сусідів».

 

Після вибуху під’їзд був у жахливому стані, розповідають його мешканці. Найбільше постраждав ліфт.

ЛІДІЯ ШИПУЛІНА, жителька будинку по вулиці Гончій, 54: «Во время взрыва у нас лифт был на втором этаже и его заблокировало. Три недели его ремонтировали».

 

Тоді ліфти у будинку обслуговувала фірма «Отіс», люди запевняють, були задоволені її роботою, завжди мали можливість зв’язатися з представниками компанії. Нещодавно на зміну «Отісу» прийшов «Центрліфт».

ЛІДІЯ ШИПУЛІНА, жителька будинку по вулиці Гончій, 54: «Из всех контактных телефонов у нас только один, по которому мы не можем дозвониться, адрес мы этой компании найти не можем. Что с нашим лифтом происходит, нам никто ничего не говорит, но он у нас постоянно останавливается».

ТАМАРА, жителька будинку по вулиці Гончій, 54: «У диспетчера спрашиваю, скажите, какая причина поломки, может, износ узла. А он: «Мусор в дверях». Что это за такая поломка – мусор в дверях? Через день мы, иногда даже два раза вызывали, оно не фиксируется нигде. За июль вот я переписала, что он мне сказал 4 раза, а до 15 числа, хотя мы знаем, что было больше, только три раза записано».

НАТАЛІЯ БОГДАНОВИЧ, представник ТОВ «Центрліфт»: «По аварийным остановкам аварийная служба приезжала всегда вовремя, замечания были устранены вовремя. На данный момент лифт находится в безопасном эксплуатационном состоянии».

 

Проблеми з ліфтами у кооперативних будинках – явище системне, каже керівник Об’єднання житлово-будівельних кооперативів Роман Семешко. На рівні міста про вирішення цих проблем почали говорити ще рік тому.

РОМАН СЕМЕШКО, керуючий Об’єднанням житлово-будівельних кооперативів: «26 січня 2016 року було видано припис управлінням Держпраці в області, яким заборонена експлуатація ліфтів. Тобто зобов’язали ОЖБК взагалі призупинити і відключити ліфти, як такі, що можуть завдати шкоди безпеці, здоров’ю мешканців, які проживають».

 

Згідно з чинним законодавством, якщо ліфт експлуатується більше 25-ти років, потрібно провести його експертний огляд. За висновками фахівців робиться або капітальний ремонт, або модернізація. А після вибуху ліфт тим більше мали зупинити, каже Роман Семешко.

РОМАН СЕМЕШКО, керуючий Об’єднанням житлово-будівельних кооперативів: «Постанова Чернігівського окружного адмінсуду 24 березня 2016 року. Суд постановив застосувати заходи реагування негайного зупинення ліфтів. Проти мене в грудні місяці порушено кримінальну справу із санкцією статті позбавлення волі на 6 років за те, що я не відключив у вас ліфти. Я зараз ходжу на допроси. Але я кажу: шановні, якщо я зараз відключу ліфти, знесуть ЖЕК, а потім вас. А якщо не дай Боже щось станеться, сяде хто в тюрму – не ви, а керуючий ОЖБК».

 

Експертиза одного ліфта коштує 4 тисячі 800 гривень, ремонт – до двохсот тисяч. У тарифі на технічне обслуговування ні обстеження, ні капітальний ремонт не передбачено. Тому оскільки ліфт є співвласністю мешканців, їм залишається самим все оплатити – такі приклади в Чернігові вже є. Існує міська програма поточних ремонтів ліфтового господарства, до якої включено комунальні будинки. Пізніше до неї внесли і кооперативні, та лише частину, будинок по вулиці Гончій в їх число не входить. Поки що мешканці вирішують, чи не зробити їм за власний рахунок діагностику, щоб принаймні знати, що насправді сталося з їхнім ліфтом.

Передачі


ПогодаКурси валют