Get Adobe Flash player

Плата за опалення будівель та підігрів води може підвищитись (відео)

 

Підприємства-теплопостачальники готові пояснювати населенню, як формується на сьогодні тариф та звідки вони беруть гроші на реконструкцію котелень та тепломереж. «Облтеплокомуненерго» та «ТехНова» знову піднімають питання про необхідність підвищення плати за опалення будівель та підігрів води. Прогнозована вартість опалення одного квадратного метру має бути не меншою 20 гривень в цьому опалювальному сезоні — тоді підприємства припинять нарощувати борги.

 

Проведення ремонтів, модернізація мереж, підвищення тарифів – все має бути відкрито, аби громада знала. 30 червня нацрегулятор у сфері енергетики та комунальних послуг – НКРЕКП затвердив порядок проведення відкритих слухань, в ході яких зокрема підприємства-теплопостачальники мають інформувати громаду про свою діяльність.

 

Працюють на газу та на пелетах, мережа труб застаріла і давно потребує заміни. Запровадження енергоефективних технологій – пріоритет інвестпрограми облтеплокомуненерго.

Петро Мазяр, заступник начальника відділу ПАТ «Облтеплокомуненерго»: Основними цілями нашої інвестиційної програми є економія природного газу та електричної енергії за рахунок заміни старих котлів, за рахунок заміни усіх груп мережевих насосів, циркуляційних насосів. Будемо встановлювати на ці насоси частотне регулювання, будемо встановлювати погодне регулювання температури енергоносія на виході з котельні, а також будемо впроваджувати автоматизовані системи контролю технологічним процесом».

 

В цьому році облтеплокомуненерго планує провести реконструкцію котелень у Чернігові по проспекту Миру 151/а і в Корюківці — по вулиці Шевченка, 99.

 

У вересні в Чернігові по вулиці 1-ї Гвардійської армії будуть проводити роботи і працівники «ТехНови». Реконструкція тепломережі передбачена їх інвестиційною програмою.

Олексій Щербина, генеральний директор ТОВ Фірма «ТехНова»: «Перекладка в размере 1,6 млн. грн. выполняется за счет амортначислений. Необходимость этой перекладки на данном участке тепловой сети, а это улица 1-й Гвардейской армии, длина перекладки составляет 182 метра – это самый болезненный участок, за последние несколько лет здесь происходило наибольшее количество порывов».

 

Латати дірки втомилися, зараз розробляють плановий підхід в заміні тепломережі. Протягом десятиріччя хочуть замінити всі найбільш зношені ділянки мережі, тим самим зменшити втрати тепла, води, електроенергії. До початку опалювального сезону «ТехНова» планує обладнати будинки, що обслуговує, 100-відсотково приладами обліку. Тобто ніхто не платитиме норматив, нарахування відбуватимуться за середнім тарифом. До речі, ці роботи на сам тариф не впливають, проводяться за рахунок підприємств.

 

Про необхідність приведення тарифу до економічно обґрунтованого тепловики говорять вже не перший рік. Адже діючі тарифи на централізоване опалення та підігрів води були встановлені для облтеплокомуненерго на базі витрат підприємства за 2013-й рік, для «ТехНови» — за 2012-й рік. За цей час ціни на ринку палива, електроенергії, водопостачання значно змінилися, не кажучи вже про зростання мінімальної зарплати до 3200. Тому підприємствам доводиться працювати собі у збиток, кажуть фінансисти.

Тетяна Водник, заступник голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго»: «Паливо зросло на 4%, електроенергія — на 12%, пряма амортизація — на 11%, зарплата — на 63%, оренда за користування майном — на 117%, податок на землю — 530%. Загальний відсоток зростання тарифу складає на сьогодні 11,4%».

 

Керівництво «ТехНови» підкреслює, вони і так мають найнижчі тарифи по Україні. Проте збитки, які несе підприємство, не дозволяють розвиватися.

Катерина Міненок, фінансовий директор ТОВ Фірма «ТехНова»: «По результатам 2016 года наше предприятие понесло 103 миллионов убытка. Прогнозируемый убыток по деятельности в производстве транспорта и поставки на 17-й год планируется 184 миллиона. Соответственно без поднятия даного тарифа предприятие не может снивелировать данные убутки».

 

На сьогодні близько 70% оплат по облтеплокомуненерго складають пільги та субсидії, проте, як каже Тетяна Водник, заступник голови правління з економічних питань, є райони, в яких субсидія складає 100%. Станом на серпень держава винна тепловикам Чернігівщини 81 мільйон гривень.

Тетяна Водник, заступник голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго»: «На сьогодні вартість однієї гігакалорії з послугою — 1350 гривень. Вартість без послуги, без НДС – 1110 гривень. От з 1110 гривень поки ми плануємо зробити 1237 гривень. Це ріст 11%».

 

По «ТехНові» вартість гігакалорії зараз становить 950 гривень, планують підвищити до 1200.

Олексій Щербина, генеральний директор ТОВ Фірма «ТехНова»: «На сегодняшний день мы закончили отопительный сезон -16-17 года с тарифом 17 гривен за квадратный метр – средний 17,55 копеек за один квадратный метр по городу Чернигову, то на сегодняшний день для того чтоб мы без убытков проработали это порядок, 20-21 гривна за квадратный метр».

 

В «ТехНові» кажуть, що навіть після підвищення даний тариф залишиться одним з найнижчих по Україні. З якою ж ціною на послуги з теплопостачання та підігріву води ввійдемо в опалювальний сезон, поки не визначено. Рішення прийматиметься не в Чернігові.
 

Передачі


ПогодаКурси валют