Get Adobe Flash player

Бібліотекарі та громадські активісти вивчають особливості децентралізації (відео)

У Чернігівській міській бібліотеці імені Коцюбинського розпочався чотириденний тренінг щодо розвитку спроможності місцевих ініціатив ОТГ. Його учасники мають вивчити всі нюанси реформи місцевого самоврядування, щоб допомогти жителям своїх населених пунктів розібратися у перевагах та ризиках об’єднання громад.

 

Створення суспільних центрів активності для розвитку громади – один із пріоритетних напрямків сучасної бібліотеки. Чернігівська міська бібліотека імені Коцюбинського активно співпрацює з громадськими організаціям, обмінюється досвідом з колегами з Польщі та Білорусі. Ніна Власенко, директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи: «Ми працюємо більш ніж із 15-ма громадськими організаціями, і в цьому є великий успіх. Це і спільні проекти, в яких ми беремо участь, це і навчання на нашій базі».

 

Цього разу на навчання до чернігівської бібліотеки з’їхалися представники інших областей. Чотириденний тренінг відбувається в рамках проекту «ПУЛЬС». Він покликаний допомогти бібліотекарям в команді з громадськими активістами якомога доступніше пояснити людям, в чому суть реформи місцевого самоврядування. Любов Квасюк, менеджер проекту «ПУЛЬС/IREX – рада міжнародних досліджень»: «Мета саме в тому, щоб якомога більше людей дізналося, що таке децентралізація, щоб люди не боялися цього процесу і розуміли, які зараз є можливості для їх громад, щоб не втрачати цих можливостей і розвиватися».

 

Учасників відбирали на конкурсній основі. Кожна команда – це бібліотекар і представник громадської організації. Серед слухачів є представники районів, в яких ще не створено жодної об’єднаної територіальної громади. Один з таких районів – Здолбунівський Рівненської області. Проблеми із створенням ОТГ – через брак необхідної інформації, вважають місцеві активісти. Марія Орлова, представник ГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» (Рівненська область): «Я була присутня при діалозі між сільськими головами і представниками влади, тобто цікавилася цією інформацією, як відбувається на вищому рівні. На жаль, просування нема. Тому треба громадськість піднімати, щоб вона також виступала ініціатором і допомагала створенню цієї ОТГ».

 

Як в умовах створення ОТГ розвиватимуться заклади культури, зокрема бібліотеки, цікавить представників Мелітопольського району Запорізької області. Цю інформацію хочуть отримати на тренінгу. А потім під час заходів у районній бібліотеці допомагати людям розібратися в особливостях децентралізації. Наталія Іванова, заступник голови ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» (Запорізька область): «У людей це викликає деякі побоювання, стереотипи є, і ми вважаємо, щоб не дочекатися, поки це буде примусово, вчасно вступити до цього добровільного об’єднання, ми саме з нашою бібліотекою можемо спонукати людей до більшого руйнування цих стереотипів поганих, більше дізнаватися про нові можливості в ОТГ, і допоможе створити спроможні територіальні громади».

 

Чернігів – друге місто, яке приймає учасників такого тренінгу. Минулого тижня він проходив у Львові. Любов Квасюк: «Навіть самі учасники відгукувались, що ми не знали, що є такі зараз можливості для нашої громади. Бібліотеки були здивовані тим, що ця тема їм може бути легкою, адже це місцеве самоврядування, ця тема є незвичною».

 

Проект «Пульс» проводиться під гаслом «Моя громада – мій добробут». Його запроваджено Радою міжнародних досліджень та обмінів (IREX) та Асоціацією міст України за підтримки USAID.

Передачі


ПогодаКурси валют