Get Adobe Flash player

180 сімейних лікарів пройдуть навчання по веденню пацієнтів із ВІЛ-інфекцією та СНІДом (відео)

Медична галузь реформується. Це відчувають не тільки лікарі, а й пацієнти. Одні з тих, хто найгостріше відчувають необхідність змін, — пацієнти із ВІЛ-інфекцією та СНІДом. Зараз веденням такої категорії пацієнтів займаються лікарі центрів СНІДу та районні лікарі-інфекціоністи. Але реформа медицини має змінити ставлення лікарів до пацієнтів із такими діагнозами. Галина Лисенко, в.о. головного лікаря обласного центру боротьби зі СНІДом: «Для того, аби якісні послуги були ближчими до пацієнтів, ми розпочали вже процес децентралізації. Вже у 7 медзакладах області було відкрито центри антиретровірусної терапії.  Це надає змогу наблизити лікування і обстеження до пацієнта».

 

Консультувати пацієнтів із ВІЛ-інфекцією та СНІДом мають сімейні лікарі. За словами представників благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», це покращить надання медичних послуг для такої категорії пацієнтів. Саме тому за підтримки Корпусу миру 180 сімейних лікарів з 12 районів області пройдуть навчання по веденню пацієнтів із ВІЛ-інфекцією та СНІДом. Петро Гармаш, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації: «Зараз ми вже розробили маршрут виїздів. Спираємось ми на майбутні госпітальні округи. Будуть залучати фахівців із сусідніх районів також. Буде тісна співпраця із центром СНІДу.  Адже є певний алгоритм, який має бути переданий на місця».

 

Люди із ВІЛ-інфекцією та СНІДом, за словами волонтерів, часто стикаються із дискримінацією, а то й відмовою у наданні медичних послуг. За кожним пацієнтом має бути сімейний лікар, який знає всі особливості хвороби, історію, і буде слідкувати за станом пацієнта постійно. Анжела Мойсеєнко, голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА»: «Ми всі звикли до своїх лікарів. І коли постане питання підписання контракту із сімейним лікарем, ми будемо думати, якого обрати. Ми вже на цих тренінгах побачимо, які лікарі готові до роботи з такими пацієнтами, і ми будемо рекомендувати цих лікарів таким пацієнтам».

 

На перенавчання виділено вісім з половиною тисяч доларів. Цих коштів має вистачити, аби лікарі пройшли повну підготовку для роботи із пацієнтами.

Передачі


ПогодаКурси валют