Get Adobe Flash player

Безвізовий ажіотаж не вщухає (відео)

Аби отримати закордонний паспорт, жителі Чернігова, Ніжина, Прилук їдуть до інших районів в надії, що там отримати документ можна швидше. Проте черги всюди — і в великих містах, і в райцентрах.

 

Хочеться закордон, та паспорту немає. Бажаючих отримати новий біометричний паспорт, який дозволяє без перешкод їхати до країн ЄС, рекордна кількість. І від травня, коли Україна отримала безвіз, черга не спадає, а навпаки — тільки збільшується. Лариса Співак: «Я тільки записалась. Нам треба поїхати з мужем у гості. Ми ніколи не були за рубєжом, і зараз ми пенсіонери, так що ми поїдемо в гості».

 

Поїдуть, як тільки зроблять паспорти для себе та онука. А поки пані Лариса записалася у чергу. Свій порядковий номер вона не знає, знає тільки, що шукатиме своє прізвище на 22-ій сторінці списку. Лариса Співак: «Десь тут нас записали, сказали на 22-му листку, а яка на черзі, мені не сказали. Сказали 4-5 днів відмічаться, у неділю в понеділок не треба відмічаться, а так приходиш зранку, або вечором з п’яти до пів шостого».

 

Такі списки – це самоорганізація людей, аби не сваритися і був хоч якийсь порядок. В обласному управлінні Державної міграційної служби кажуть, їх спеціалісти ці списки не створювали та не контролюють. Ксенія Лук’янець, начальник управління Державної міграційної служби в області: «Працюють в порядку живої черги. Тобто ті списки, які там пишуться і люди кажуть між собою, що я там 500-й, я там 300-й, я там 200-й — це списки безпосередньо створені на самоорганізації наших відвідувачів. Тобто наші працівники і я своїм працівникам сказала, що я забороняю враховувати ці списки, це певна самоорганізація населення, ми приймаємо живою чергою».

 

Проте люди запевняють, списки потрібні, вони дозволяють притримуватись бодай якогось порядку. Принаймні таку ситуацію ми побачили у Деснянському райвідділі ДМС у Чернігові. Через дорогу, в управлінні Державної міграційної служби області теж подають документи для отримання біометричного закордонника. Тут черги зовсім інші, записуються 1-го числа місяця і далі приходять у свій день і у свій час. Вікторія Сенюк, завідувач сектору по роботі з Єдиним державним демографічним реєстром УДМС в області: «Зараз у нас вже серпень розписаний повністю до кінця, на 1 вересня знову відкриваємо цей запис, талони на місці можна брати, можна за телефоном записатись».

 

Ірина Ващенко: «Записувала нас мама в перших числах серпня, казала, що черга була велика досить». Це перший закордонний паспорт для Ірини. Вирішила з сім’єю відпочити, проте дату поїздки ще не визначили. Родині Ващенків доведеться почекати — аномальний попит спричинив затримку виготовлення паспортів. Терміни збільшилися практично вдвічі. Якщо раніше в звичному режимі на отримання закордонного паспорту чекали місяць, то зараз доведеться почекати близько двох місяців. В терміновому порядку — десь два з половиною – три тижні. Тому якщо плануєте поїздку, зважайте на такі незручності.

 

В управлінні міграційної служби в області кажуть, до напливу людей готувалися, але все ж попит перевищує всі прогнози. Так, на Чернігівщині кількість прийнятих заяв зросла майже в три рази в порівнянні з минулим роком. Ксенія Лук’янець: «В управлінні Державної міграційної служби прийнятих заяв на оформлення закордонних паспортів упродовж семи місяців цього року складає 45008 заявок, тобто оформлено 45008 біометричних документів. Тоді як за відповідний період минулого року ця цифра становила 19 тисяч».

 

Аврал в роботі для міграційників почався з кінця квітня і не спадає досі. Документи приймають у електронному вигляді, це дозволяє скоротити процедуру прийому документів до 10-12 хвилин. Наталія Степанова, головний спеціаліст сектору по роботі з Єдиним державним демографічним реєстром: «В связи с подписанием безвизового режима для нашей страны количество людей, желающих на оформление, оно увеличилось, но плюс еще сезон, скажем так, то есть летний период, поэтому людей конечно стало больше. В основном это люди, которые имеют паспорт и они дополнительно хотят еще один. То есть не биометрический они оставляют для поездок в более такие привычные страны, как Турция, Египет, а хотят иметь второй паспорт для выезда в страны Евросоюза».

 

Отримати закордонний паспорт можна в будь-якому з 24-х територіальних центрів міграційної служби в області. Тому зараз ситуація така, що і в районах, де зазвичай закордонні паспорти отримували в робочому режимі, тепер стоять черги. Спаде ажіотаж, можливо, наприкінці вересня — у жовтні.

Передачі


ПогодаКурси валют