Get Adobe Flash player

Художники – в музеї Коцюбинського (відео)

Традиційна виставка майстрів образотворчого мистецтва, які не входять до Національної спілки художників, відкрилася в Чернігівському музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського. Організатори наголошують, що особливого критерію відбору учасників немає, всі митці абсолютно різні.  А цього року вперше представлено чеканку.

 

Митці, які не входять до Спілки художників України, мають можливість показати свою творчість на щорічній виставці у Чернігівському музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського. Цього року експозиція складається з п’ятдесяти робіт дванадцяти учасників. Наталія Коцюбинська, заступник директора Чернігівського музею-заповідника М. Коцюбинського: «Вже традиційно музей представляє роботи початківців, непрофесіоналів, але таких людей, які живуть цим, для яких творчість є дуже важливою».

 

Коло учасників експозиції за кілька останніх років склалося, та є й нові художники. Особливого критерію відбору немає, куратори виставки дивляться, щоб роботи якось компонувалися між собою. Наталія Коцюбинська: «Хоча це дуже різнорідні роботи, оскільки художники різні і важко дуже буває скомпонувати, але виходить завжди гарно».

 

Вперше на виставці презентовано розділ чеканки. Мистецтво давнє, та частково забуте, кажуть організатори, тому хотіли показати, що є і такий цікавий напрямок. Автор робіт – художник-аматор зі Славутича Борис Кузнєцов. За професією кранівник, чеканкою захопився років сорок тому, коли жив у Таджикистані. Процес створення таких картин дуже трудомісткий, потребує терпіння. Та на запитання, скільки часу забирає одна робота, пан Борис відповіти не може. Борис Кузнєцов, художник-чеканник: «Я не засекал, если я работу делаю, то вообще меня тут нет, потом сам удивляюсь: а руки-то что наделали!».

 

З матеріалами для чеканки бувають проблеми. Потрібна листова мідь і латунь, та Борис Кузнєцов створював роботи і на алюмінії, хоча інші художники не вірили, що з цього вийде щось путнє. За одну з таких робіт, розповідає, навіть свого часу здобув перше місце на виставці в Таджикистані. Борис Кузнєцов: «Я сделал именно на алюминии старца, именно волосы, бороду ему наскоблил – натуральная седина. Руки такие старые, морщинистые, в общем, такая работа. Там все ахали и охали, как можна на алюминии такую работу сделать».

 

Кожен художник-аматор, представлений в музеї, працює у своєму напрямку і нікуди з нього не звертає, так характеризують експозицію її організатори. Триватиме виставка до третього вересня.

Передачі


ПогодаКурси валют