Get Adobe Flash player

Біженці з окупованих територій можуть отримати юридичну підтримку в місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги (відео)

Дев’ять тисяч звернень від громадян надійшло тільки за перше півріччя цього року до таких центрів. Допомога у цивільних та адміністративних справах надається з 2015 року у Ніжині, Мені та Чернігові. Ще раніше – у 2013-му в області було створено Регіональний центр, який допомагає учасникам кримінальних процесів.

 

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює на Чернігівщині з 2013-го року. Основна мета його діяльності – створення рівних можливостей для всіх громадян у доступі до правосуддя.  Фахівці центру допомагають учасникам кримінальних процесів, та правового захисту потребують не лише підозрювані та обвинувачені. Ірина Протченко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: «З липня 2015 року в області відкрили три місцеві центри — Ніжинський, Менський і Чернігівський, які надають допомогу у цивільних та адміністративних справах. З вересня 2016 року запрацювали 19 бюро правової допомоги, які є відділами місцевих центрів».

 

У всій системі безоплатної правової допомоги області штатно працює 75 фахівців, також укладено контракти із більш ніж вісімдесятьма адвокатами. Ірина Протченко розповіла про результати розгляду кримінальних справ, у яких громадянам допомагали юристи центру. Серед них 13 випадків обрання більш м’якого запобіжного заходу, 175 — призначення мінімального або більш м’якого покарання, один випадок закриття кримінального провадження, 7- зменшення обсягу обвинувачення, 55 випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням, 3 виправдувальні вироки. Вистачає роботи і у фахівців місцевих центрів. Ірина Протченко: «До нас надійшло майже 9 тисяч звернень, 7,5 тисяч осіб – ті, кому надані правові консультації. 171 прийнято рішення про призначення адвоката. Це тому, що одна особа може звертатися і з одного, і з двох, і з трьох питань».

 

Серед тих, хто звертався до центру неодноразово, – пані Світлана. Каже, наче злий рок навалилася купа бід, тож довелося просити допомоги адвокатів. Світлана Герасименко: «Я – сторона потерпевшая, решался вопрос и криминального характера, и цивильные позовы, и не один. Простите, я уже очень часто обращаюсь в этот центр и очень довольна». Пан Станіслав розповідає, у вирішенні проблеми із призначенням пенсії адвокат центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги змогла добитися того, чого не зробив платний юрист: «Я человек сам из Крыма родом, а переехали мы сюда в 93-м году, а работал-то я там и справку взял оттуда. Каких только не придумали мне припонов – и оккупированная територия, и так далее. В общем, мы с ней добились многого. Мы продолжаем и дальше бороться, и может у нас всё выйдет на 100 %, как было задумано».

 

На безоплатну вторинну правову допомогу у місцевих центрах мають право малозабезпечені, діти-сироти, безпритульні, діти, які стали або можуть стати жертвами насильства в сім’ї, учасники бойових дій, члени сімей загиблих, переселенці.

Передачі


ПогодаКурси валют