Get Adobe Flash player

Африка під Батурином (відео)

На мистецькому хуторі Обирок неподалік Батурина на цих вихідних було дуже багато гостей . Стільки люду хутір з весни не бачив. Місцеві жителі кажуть, що це місце оживає, коли щороку проводять фестиваль Хліба.

 

Місцеві не дивуються великій кількості іноземців на хуторі. Вже шість років поспіль всі вони збираються в Обирку на жнива, цього разу на афро-українські.

 

Жито гості жнуть руками. І хоча в Обирку вже давно працюють комбайни, місцеві люди кажуть, руки все пам’ятають. А тому із задоволенням  вчать цьому молодь.

 

Для іноземців українські жнива як цікавий квест. Спочатку всі заходилися махати серпом, але вже за кілька хвилин повтомлювалися. Проте, кажуть, що сам процес їм дуже сподобався.

 

Цього року організатори вирішили розширити фестиваль. В рамках традиційних українських жнив творчі керівники фестивалю створили ще один фестиваль під назвою «МАМА Африка». За участю представників посольств Марокко,Судану, Нігерії.

 

В Обирку влаштували справжній африканський ярмарок. Гостей вчили робити африканські зачіски, а також частували традиційними  африканськими стравами.

 

На фестивалі гості з Ефіопії вчили готувати справжню каву. Кавова церемонія в цій країні — особливий обряд. Там п’ють каву буває й по вісім разів на день.

 

До речі, каву в Ефіопії п’ють солоною з попкорном. Додавати молоко, чи пити каву із великих чашок у них не прийнято.

 

Під вечір в Обирку звучав весільний бій барабанів. На хуторі провели церемонію справжнього суданського весілля.

 

Вбрання у молодят не із дешевих тканин. Наприклад, на вбрання нареченої витрачають дуже багато шовку, а прикраси на голову роблять із  золота, вони можуть важити до восьми кілограмів.

 

Окрім цього гостям ворожили на картах Таро, а ввечері відбувся концерт африканських музичних груп . Загалом фестиваль тривав п’ять днів.

Передачі


ПогодаКурси валют