Get Adobe Flash player

Національній поліції – два роки (відео)

 

Реформа триває, проходить вона, як і будь-які зміни, не без труднощів. Та можна говорити і про успіхи. Область охоплена новою системою відеоспостереження, зростає довіра до патрульних. День народження нової поліції правоохоронці області урочисто відзначали на Красній площі Чернігова.

Підполковник  Ірина Вова 12 років була майором, а на урочистих заходах з нагоди другої річниці Національної поліції в Україні отримала звання на ступінь вище. Жінка очолює Носівське відділення поліції, правоохоронцем стала за покликанням.

Ірина Вова, начальник Носівського відділення поліції: «Дуже подобалася на той час міліція. Я уже у правоохоронній системі рівно 22 роки. До призначення на дану посаду я була 21 рік слідчим, потім старшим слідчим, потім начальником слідства, а зараз очолюю підрозділ рік уже, з першого липня минулого року. Я думаю, що я не підведу, я з наполегливістю виконую свою роботу, так плануємо в подальшому і працювати».

Поліція пишається справжніми професіоналами, яких у правоохоронній системі завжди була більшість, і які сьогодні становлять її кістяк, каже начальник головного управління Нацполіції в області Едуард Альохін. Нарікання на правоохоронців завжди були, є й будуть, як і певні проблеми в роботі, та ці проблеми вирішуються.

Едуард Альохін, начальник головного управління Національної поліції в області: «Є поліція вже два роки, вона працює, як працює, це вже інше питання. Працює. Реформи йдуть, і це, мабуть, єдиний підрозділ в країні, де реформи йдуть такими швидкими темпами».

Охорона правопорядку залежить і від співпраці поліції з владою. На Чернігівщині ця співпраця є, зараз в області працює система відеоспостереження, запроваджена правоохоронцями спільно місцевим керівництвом. Для поліпшення матеріальної бази голова облдержадміністрації Валерій Куліч подарував поліцейським квадрокоптер. Очільник області зазначив: за два роки роботи правоохоронців у новому статусі зроблено багато.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Час і невеликий, та в той же час значний, тому що за два роки практично пройшло становлення і проходить становлення новітньої служби. Безумовно, це найважчий етап в житті ми з вами проходимо, бо поряд з переформатуванням адміністративно-територіального устрою йде, відповідно, реформування правоохоронних органів».

Арсен Дідур, заступник голови обласної ради: «Бути працівником Національної поліції – це не просто вдягнути нову форму. Це означає, що  мешканці області довірили вам власний спокій та безпеку. Тому вони прагнуть бачити в рядах поліцейських виключно громадян із непідробним прагненням служити своєму народу і захистити його».

Охочі служити в поліції є і їх зараз набирають, тому що проблема браку кадрів існує. Наприклад, із патрульної служби Чернігова вже пішло тридцять людей, тож потрібно заповнити вакантні місця. Ще 127 патрульних поліцейських прийдуть за новим набором. За статистикою 40% громадян довіряють поліції, та правоохоронцям потрібно для цього не лише сумлінно виконувати свої обов’язки, а й проводити роз’яснення.

Віталій Копистко, прес-офіцер управління патрульної поліції в Чернігові: «Громадяни не всі розуміли, чим займається патрульна поліція, що принесла реформа, що ми хочемо змінити, тому ми проводили і зараз продовжуємо проводити роз’яснювальну роботу. Інший момент: наша служба та, яка перша прибуває на виклики і взагалі, працює на вулиці, то ми ще проводимо профілактику дитячих, підліткових правопорушень».

Поліцейські, які найкраще проявили себе під час служби, були нагороджені грамотами та подяками. Хвилиною мовчання вшанували правоохоронців, які загинули у боротьбі зі злочинністю, в тому числі, захищаючи суверенітет України в зоні бойових дій.

Після завершення офіційної частини чернігівці могли поспілкуватися з поліцейським, оглянути виставку службового автотранспорту, зразків озброєння та амуніції.

 

Передачі


ПогодаКурси валют