Get Adobe Flash player

Чергування з поліцією в День поліції (відео)

Два роки тому в Україні стару міліцію замінила нова Національна поліція — відповідний закон Президент підписав 4 серпня. Тож саме цей день і став для поліцейських професійним святом. У яке вони працюють у звичайному режимі — а наша знімальна група разом з ними.

 

112 екіпаж, з яким ми патрулюємо Чернігів у їх професійне свято — день Національної поліції, каже, що неможливо за декілька годин зйомки зрозуміти всю роботу поліції — навіть із самими поліцейськими через півтора роки роботи деякі ситуації трапляються вперше. Іноді, на перший погляд, безглузді. Як ось ця — виклик на Привокзальний ринок, заявник стверджує, що разом із дружиною отруївся купленим там кавуном.

 

Однак цей виклик безглуздий лише на перший погляд. На другий — невідомо, чим би завершився конфлікт, якби при ньому не був присутнім патрульний екіпаж. Часто до поліції звертаються соціально незахищені люди, яким більше ніде шукати допомоги. Але нерідко громадяни і зловживають тим, що одна із функцій нової патрульної поліції — сервісна. Останнім часом поліцейським частіше доводиться навіть складати протоколи за завідомо неправдивий виклик.

 

Їх зміна — 12 годин. Але остання розпочалась о 19-й, а закінчилась о 12-й годині наступного дня. Тобто — 17 годин. Вони не можуть завершити роботу, поки не розберуться із останнім викликом зміни. Серед них багато побутових сварок в стані алкогольного сп’яніння.

 

Це — гаражний кооператив у передмісті. Власники гаражів кажуть, тут почастішали крадіжки — буквально вчора навіть довелось поставити камери, бо сторожі не справляються з роботою. Тут функція  патрульних — простежити за правопорядком, основна робота — експертів-криміналістів та слідчих. Тому ми їдемо патрулювати далі — і по дорозі отримуємо орієнтування на білу Міцубісі, яка збила пішохода і втекла з місця ДТП. Інспектор Іваненко трохи мрійливо каже — нам би квадрокоптер, який би давав широкий огляд згори. Про вертоліт, як у США, вони поки мріяти не наважуються.

 

А це громадянин сусідньої Білорусі, який порушив правила розташування на проїжджій частині. Як виявилось, він із родиною їде на похорон до Сумської області і заблукав на виїзді з Чернігова. Тому цього разу все закінчується усним зауваженням і поясненням дороги. А от деякі проблеми —  не тільки поліції, а й місцевої влади. Чернігову просто не вистачає облаштованих парковок, і якщо оштрафувати всіх порушників правил паркування, то вийде пів Чернігова.

 

«Не пощастити» на 425 гривень може водіям, які розмовляють за кермом по телефону — це одна із причин ДТП, за яку поліцейські регулярно штрафують. І на 10 тисяч гривень та рік позбавлення водійських прав «не пощастило» судді Голосіївського суду з Києва в Чернігові — тут його 112 екіпаж затримав за кермування у нетверезому стані.

 

Хоча самі поліцейські кажуть, не завжди зустріч із ними за порушення — це нещастя. Саме така зустріч могла вберегти 23-річну водійку, яка загинула у п’ятницю вночі, якби на її шляху трапився патруль.

 

Але вони не Нострадамуси і не можуть передбачити всі місця правопорушень. Тому просять не боятися повідомляти про них громадян — бо п’яний за кермом сьогодні просто твій сусід, а завтра — твій вбивця. Просять водіїв поступатися дорогою, коли вони переслідують порушників. І головне — просять не пропонувати їм «порєшать». 112-й екіпаж розказує повчальну історію — водію, якого вони спочатку вирішили відпустити після усного зауваження про порушення, довелось таки заплатити штраф як покарання за спробу дати хабар. Це — кримінальна відповідальність, нагадують поліцейські. Ми часто кажемо, що закони не діють, при цьому самі їх порушуючи.

Передачі


ПогодаКурси валют