Get Adobe Flash player

Відкрите громадське обговорення зміни тарифу на розподіл газу провів «Чернігівгаз» (відео)

Національний регулятор у сфері енергетики та комунальних послуг місяць тому дозволив громадськості робити свої пропозиції при формуванні структури тарифу та програми розвитку комунальних галузей. Чи зацікавила когось  можливість бодай спробувати вплинути на діяльність монополіста з розподілу газу в області — далі в сюжеті.

 

Газове питання — це те питання, яке впродовж останніх років десятки разів обговорили в кожній українській оселі.

 

А от це вже інший рівень обговорення — тобто не просто поговорити, а вплинути. Місяць тому НКРЕКП — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановою №866 дозволила громадянам впливати на свої рішення. Алла Ярова, голова правління ПАТ «Чернігівгаз»: «НКРЕКП с целью прозорості, или я не знаю чего там еще, часть утверждения тарифов и инвестиционных программ делегировала на места».

 

Механізм впливу такий — на своєму сайті «Чернігівгаз» розмістив проект структури тарифу на послуги з розподілу природного газу на 2017 рік та проекти інвестиційних програм — тобто на що «Чернігівгаз» витрачатиме кошти — на 2017 і 2018 роки. Впродовж не менше 14 та не більше 20 днів громадськість могла зробити свої зауваження та пропозиції, відправивши їх на електронну або поштову адресу підприємства. Алла Ярова: «Мы принимаем зауваження и предложения от всех заинтересованных лиц -помощников депутатов, общественных организаций и т.д.»

 

Втім, кажуть у «Чернігівгазі», не отримали жодного зауваження чи пропозиції  стосовно жодного проекту. Тому обласний монополіст із розподілу газу на відкритому обговоренні оприлюднив власні пропозиції НКРЕКП. Зокрема, у 2017 році підприємство планує витратити на розвиток галузі 52 мільйоні гривень, поремонтувавши аварійні ділянки газопроводу, придбавши обладнання для визначення якості газу та встановивши  9608 і замінивши 7377 газових лічильників населенню.

 

Серед аргументів «Чернігівгазу» на користь збільшення тарифу на розподіл газу — необхідність підвищення зарплати працівникам до рівня середньої по області, оплати експлуатації державного майна, що перебуває на балансі підприємства. Ірина Чертова, фінансовий директор ПАТ «Чернігівгаз»: «И самая крупная статья — ВТВ — виробничо-технологічні витрати, на данную секунду 172,9 миллиона заложено в тариф. Эта цифра НКРЕКП была рассчитана исходя из того, что кубы в 27,4 миллиона газа на ВТВ были на цену 6,300 гривен, но по результатам получилось, что средняя цена составила 6,9. На 2017 год нам нужно приблизительно 194 миллиона. В 2016 году была компенсация разницы в ценах ВТВ за предыдущие годы, теперь НКРЕКП в тариф компенсацию не включила».

 

Яким буде тариф в результаті, в «Чернігівгазі» не знають, стверджує голова правління Алла Ярова, адже остаточне рішення прийматиме НКРЕКП — присутні на громадському обговоренні представники місцевої влади та члени правління «Чернігівгазу» підписали протокол із пропозиціями підприємства національному регулятору, які він може врахувати. Або не врахувати.

 

А громадськість свої пропозиції може внести тепер лише на наступні обговорення.

Передачі


ПогодаКурси валют