Get Adobe Flash player

Як підвищити робочу продуктивність парламенту? (відео)

Представники Комітету виборців України разом із журналістами підбивали підсумки 6-ої сесії Верховної Ради. За попередніми дослідженнями, парламент цього скликання побив всі рекорди за кількістю зареєстрованих законопроектів – більше 10 тисяч. Проте, за словами політологів, показник кількості законопроектів — це не показник гарної роботи депутата. Далі у сюжеті.

 

Більше 10 тисяч законопроектів було зареєстровано під час 6-ої сесії Верховної Ради. За результатами досліджень експертів, ця кількість побила рекорди попередніх років. Проте експерти зазначають, із цієї кількості законопроектів 33% не можуть бути прийнятими. Адже у бюджеті держави банально не вистачає коштів. Велика кількість законопроектів не означає, що депутати працюють продуктивно. Члени Комітету виборців України разом із журналістами підбили підсумки 6-ої сесії Верховної Ради. Олексій Кошель, генеральний директор КВУ: «Ми сприймаємо це як рейтинг фінансового популізму, коли депутати пропонують законопроекти, не реальні до виконання».

 

Аби підвищити коефіцієнт корисної дії парламенту і уряду, за словами експертів, треба, аби вони знайшли між собою точки дотику. Саме тому треба розробити низку законопроектів, які стосуються реалізації реформ. Окрім цього, зазначають експерти, на продуктивну роботу впливає також велика кількість відсутності депутатів під час голосування. Олексій Кошель: «Наші дослідження показують, що найбільш ефективними у відвідуваннях є чотири фракції парламенту: Народний фронт, БПП, Батьківщина, Радикальна партія Олега Ляшка».

 

Неявка на голосування — розповсюджене явище і серед лідерів фракцій. За період 6-ої сесії у Верховній Раді відбулось 2081 голосування. Тут з’явились свої рекордсмени. Наприклад, лідер Опозиційного блоку Юрій Бойко взяв участь лише у 2% голосувань у цьому році. Найбільше ж голосував лідер Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов.

Передачі


ПогодаКурси валют