Get Adobe Flash player

Грошей дадуть більше, а співфінансування зменшать (відео)

 

Саме такі зміни до Програми сприяння створенню ОСББ передбачені проектом рішення Чернігівської міської ради. Збільшення фінансування – це необхідність, адже кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків зростає. А от додаткове грошове навантаження на мешканців непокоїть і їх самих, і представників громадськості.

До Програми сприяння створенню ОСББ Чернігівська міська рада може внести зміни, вже є відповідний проект рішення. Основна причина – діє документ до 2018 року, та коштів на цей період уже не вистачає.

Віктор Тарасов, депутат Чернігівської міської ради: «Фінансування передбачалося в пропорції – 4 мільйони гривень на 2016 рік, 6 – на 2017, на 2018 – 9 мільйонів. За останній рік кількість ОСББ зросла вдвічі і цих коштів не вистачає. На липень 2017 року залишалося близько 600 тисяч гривень, в середньому це б вистачило на підтримку одного ОСББ».

Тож суму будуть збільшувати. Разом з тим серед пропозицій щодо зміни програми – зменшити на 10% співфінансування ОСББ з бюджету, тобто мешканці вноситимуть не 20, а 30% власних коштів. Це питання обговорювали на засіданні круглого столу, організованого Громадською радою при облдержадміністрації. Члени дорадчого органу пропонують депутатам альтернативний проект, де передбачено фінансування на енергозбереження. На думку громадських активістів, це буде стимулювати створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Мають члени Громадської ради і зауваження щодо того, як у програмі прописано використання грошей. Сума вказана, та невідомо, куди саме кошти підуть.

Володимир Демиденко, член Громадської ради при облдержадміністрації: «Заходи прописані, але на яку кількість ОСББ розрахована ця програма – не вказано жодних результативних показників, ні на початку дії програми, ні на її завершенні. Гроші будуть потрачені, але ефективність використання цих грошей відслідкувати не можна».

Такі програми сприяють розвитку корупції, вважає Володимир Демиденко, адже громадськість не зможе проконтролювати використання грошей. Та представники ОСББ кажуть: громадськості й не треба нічого тут контролювати, це зроблять самі мешканці, адже свої гроші невідомо на що не віддадуть.

Андрій Дмитерко, голова ОСББ: «Работы, которые мы проводим, были на собрании жильцов оглашены. Предварительная смета была составлена и тоже оглашена. Куда они были потрачены, это интерес жильцов. 20% от миллиона двести – это не маленькая сумма. Есть у меня проекты, где полгода уже прошло, а я ещё деньги собираю».

Говорили і про інші наболілі питання. Наприклад, дехто не згоден з Програмою розвитку житлово-комунального господарства на 2017-20 роки, тому що там про ОСББ взагалі нічого не сказано.

Людмила Ткаченко, голова ОСББ: «Я так тільки відкриваю одразу: встановлення скриньок і зміни адрес. Нас це хіба не стосується? Чого ЖЕКу безкоштовно, а ми повинні платити? Далі – прибирання снігу, косіння територій – так само».

Сергій Бочка, голова ОСББ: «В нашому будинку 12% не приватизованих квартир. Що, ми будемо за цих людей робить таблички, скриньки? «У вас ОСББ, робіть усе самі». А за тих людей, які не є членами ОСББ? І за квартиру не платить, і активної участі не бере. Був нахлібником і у міста, а тепер нахлібник у ОСББ».

Удосконаленню таких програм має сприяти громадський контроль, вважають активісти.

 

Передачі


ПогодаКурси валют