Get Adobe Flash player

Оформити допомогу при народженні дитини можна не виходячи з дому (відео)

Таку можливість батькам дає портал, запроваджений Мін’юстом спільно з Мінсоцполітики. На Чернігівщині успішно діють й інші онлайн-сервіси, таким чином можна подати заяву до РАЦСу, зареєструвати бізнес, отримати консультацію правника. Про це журналістам розповіли керівники головного територіального управління юстиції в області. Підбили підсумки першого півріччя та визначили пріоритетні напрямки роботи на майбутнє.

 

«Я маю право!» — так називається спільний просвітницький проект Міністерства юстиції та системи безоплатної правової допомоги за підтримки USAID. Про його запровадження розповів начальник обласного управління юстиції Олег Трейтяк. Складається проект з двох частин – інформаційної та моніторингу.

Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області: «Ми будемо збирати інформацію про системні порушення прав громадян, щоб держава могла реагувати на ці порушення. Інформація буде збиратися через систему безоплатної правової допомоги за результатами звернення до неї громадян» .

 

Фахівцями юстиції також надаються правові консультації. Звертатися за ними жителі області можуть і до громадських приймалень поза межами управління. Наприклад, до бібліотеки імені Короленка, а військові, учасники АТО та члени їх сімей – до приймальні міністра оборони, що знаходиться в обласному військкоматі. За словами Олега Трейтяка, виїжджають правники і до найвіддаленіших куточків області.

 

Ще один проект  – «Онлайн будинок юстиції». За допомогою цього сервісу можна зареєструвати бізнес, отримати повторні документи реєстрації актів цивільного стану, будь-яку інформацію з державних реєстрів Мін’юсту. Перелік послуг буде розширюватися. Олег Трейтяк: «Можна буде подати електрону заяву на отримання свідоцтва про народження, інформацію про наявні арешти, довідку про несплату аліментів і багато інших функцій».

 

Серед цьогорічних нововведень на Чернігівщині – впроваджено проект «Шлюб за добу». Партнерами управління юстиції у ньому є Чернігівський міський палац культури. В’ячеслав Хардіков, заступник начальника головного територіального управління юстиції в області: «У співпраці з ними нам вже вдалося поєднати 354 громадянина України та іноземці, з яких 41 – громадяни інших держав: Канада, Іран, Естонія, Туреччина, Бельгія».

 

Взагалі за перше півріччя в області зареєстровано дві тисячі триста двадцять шлюбів. Проект, який діє вже два роки – реєстрація дітей безпосередньо у пологовому будинку. Також батьки мають можливість одразу подати документи щодо реєстрації місця проживання новонародженого. Спільно з Мінсоцполітики було запущено портал, який дає можливість оформити допомогу при народженні дитини не виходячи з дому.

 

Що ж до напрямку виконання рішень судів, то протягом першого півріччя примусовому виконанню підлягало сто одинадцять з половиною тисяч документів на суму один мільярд вісімсот вісімдесят мільйонів гривень. Більше одинадцяти мільйонів – заборгованість по зарплаті. Сергій П’ятниця, заступник начальник головного територіального управління юстиції в області: «Щодо виплати заборгованості заробітної плати, державними виконавцями в першому півріччі цього року було фактично виконано 654 виконавчі провадження – майже 59%. Майже шість і шість десятих мільйона гривень фактично виконано».

 

Чернігівщина – одна з чотирьох областей, де проходять стажування особи, які хочуть працювати в приватній сфері виконання. Двоє фахівців, які вже отримали відповідні свідоцтва, з вересня працюватимуть у виконавчому окрузі нашої області.

Передачі


ПогодаКурси валют