Get Adobe Flash player

ЕХ. Пленер. Віддалений доступ (відео)

У Чернігові відбувся цікавий творчий експеримент – десять художників зі всієї України провели кілька днів у столиці Сіверщини і втілили свої враження у роботах різних жанрів: картини, фото, відео, інсталяції. Когось надихнули старі фонтани, когось – пам’ятники, калюжі і, навіть, кладовище. У музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» можна побачити результат цього експерименту.

 

Проект «ЕХ. Пленер. Віддалений доступ» є варіацією на тему щорічного всеукраїнського пленеру «Шляхами Васильківського», в рамках якого майстри пензля ходять слідами відомого художника Сергія Васильківського, зупиняються в тих самих містах і осмислюють по-своєму незнайомі пейзажі. «Віддалений доступ» є сучасною інтерпретацією цього проекту. Десять художників провели тут кілька днів, і те, чим надихнув їх Чернігів, знайшло своє втілення в найрізноманітніших художніх формах.

 

Робота куратора виставки Вікторії Тільєтьєн — художнє осмислення фонтану, що знаходиться на Алеї Героїв. Робота сумчанина Юрія Вишнякова спонукає заглядати за лаштунки. Вона так і називається — «На перший погляд». Це – відео-інсталяція. Матеріали до неї – скляні пляшки, знайдені в одному із районів Чернігова, на відео – процес їх пошуку.

 

На виставці представлено і роботу одного чернігівського художника, Сергія Тонканова, під назвою «Мрія». Розглядати її можна з різних ракурсів, але каремат, що лежить на підлозі, натякає на рекомендований автором спосіб.

 

Ці полотна розписані іменами похованих на кладовищі людей. Без пропусків, без знаків і великих літер, вони зливаються в один нескінченний рядок – на думку автора, таке враження справляють і самі могили, також зливаючись в нескінченне єдине ціле.

 

Відкривши виставку, художники поїхали далі, шляхами Васильківського. Чернігів вони побачили саме таким – мрійливим, спокійним, тихим і, безперечно, прекрасним.

Передачі


ПогодаКурси валют