Get Adobe Flash player

Калюжі у підвалах, закорочена проводка, грибок та тріщини, що повзуть під’їздом (відео)

Це реалії проживання в одному з будинків у самісінькому центрі Чернігова. Мешканці непокояться, що старенька багатоповерхівка (а збудована вона у 60 роках минулого століття) просто не витримає і складеться, як гуртожиток минулої зими. Аби якось привернути увагу до своєї проблеми, написали листа-звернення на міську раду,  прокуратуру й депутатів, але відповідей так і не отримали.

 

Вікна їх будинку, що знаходяться по проспекту Миру, 50, виходять на парк із оновленим фонтаном, це самісінький центр Чернігова. Але мешканців набагато більше цікавить водограй після кожної серйозної зливи чи затяжного дощу у власних підвалах.

 

Географія двору така, що він знаходиться в самому низу невеличкого пагорбу (на перетині з вулицею Пирогова). Здавалося б, це не така вже й проблема, але дощові, а взимку та на весні й талі води стікають до нього. Раніше, кажуть місцеві жителі, вода, так би мовити, обтікала будинок з обох боків і йшла у міську каналізацію, але все змінилося. В двотисячних у дворі з’явилася прибудова, а з нею і проблеми. Світлана Ворона, жителька будинку по проспекту Миру,50: «Пристройка не дает воде уходить  И вся вода пошла под дом.  Между первым и вторам подъездами. В результате получились вымоины, ямы. Их засыпали. На асфальте засыпали щебенем, периодически ремонтировали. Этой весной провалилась очередная ямка. Ее засыпали щебенем, половина щебня уже ушла».

 

Змитий водою асфальт — то ще півбіди, кажуть мешканці будинку №50. От коли кілька років тому після затяжних дощів прямо під будинком провалилася клумба, жителі неабияк занервували. Аби ліквідувати лихо, звернулися до дільниці з благоустрою. Світлана Ворона: «Засыпали эту ямку. Ну, представляете себе: цветничек перед домомом и самосвал песка, от котрого уже давно никаких следов не осталось, потому что весь этот песок постепенно всплыл в подвале. Его просто туда замыло всей текущей водой».

 

Та нажаль, це залагодило проблему лише естетичного характеру. Як і раніше, під час сильних злив у підвали просочується вода. Жителі дому занепокоєні, адже бачать на прикладі входів до підвалу, як все це впливає на стан стін. Світлана Ворона: «В подвалах вода. Из-за того, что постоянное подтопление в подвале первого подъезда нет света, постоянно какие-то замыкания, просто нет освещения. Рушатся стены в подъезде, пошел грибок, куда и когда он пойдет дальше неизвестно. Но самое страшное другое: все дома, стоящие вокруг, строились позже и ставились на сваи, у нашего дома ленточный фундамент и мы очень боимся судьбы общежития на Попудренка».

 

Не дає зайвих ілюзій місцевим мешканцям і перепланований під магазини перший поверх будинку. Аби не опинитися в такій самій ситуації, як мешканці гуртожитку на Попудренка, жителі підтопленого будинку ще навесні звернулися з колективним листом до міського голови, прокуратури та представників політичних партій.

 

Як наслідок, майстри з комунального підприємства «Новозаводське» оновили цегляну кладку на вході в підвал, зробили над ним новий навіс та відмостку. Світлана Ворона: «Мы просили провести акт обследования. Никаких ответов, никаких реакций, кроме реакции  ЖЕКа на вот этот вход в подвал, не было. К сожалению,  в ходе ремонта, поскольку работало несколько человек, появилясь трещина между ступеньками лестницы. И эта трещина, мы туда пытались посмотреть, порядка 70 см пустоты. То есть ступеньки могут под людьми обрушиться в любой момент».

 

Те, що жителі проспекту Миру №50 вкрай занепокоєні технічним станом свого будинку, для управління ЖКГ не новина. Фахівці запевняють: обстеження проведено, причин для зайвих хвилювань немає. Наталія Плиско, начальник відділу управління ЖКГ Чернігівської міської ради: «Проведено обстеження самим комунальним підприємством. За результатами не було необхідності, будинок технічно дозволяє не проводити експертизу в даний час. Якщо експертизу, то це треба з Новозаводською районною радою спільно. На сьогоднішній день по візуальному обстеженню він не потребує додаткової експертизи».

 

І разом з тим додають, заходів таки треба вжити, але цьогоріч на них немає коштів. Наталія Плиско: «Необхідно провести капітальний ремонт прибудинкової території, щоб забезпечити водовідведення з цього будинку. Для цих робіт, з виїздом на місце, було орієнтовно більше мільйона коштів тому, що потрібно розбирати асфальтобетонне покриття, щоб забезпечити водовідведення від будинку. Перелік об’єктів на цей рік, де проводитимуться ремонти, вже затверджений депутатською комісією — тому забезпечити виконання немає такої можливості».

 

Але на наступний рік обіцяють внести цей об’єкт до переліку майбутніх ремонтів. Таку ж пропозицію може подати і комунальне підприємство «Новозаводське», яке і обслуговує підтоплений будинок. Та оскільки затверджуватимуть кінцевий перелік депутати міської ради, жителям проблемного будинку не варто забувати і про них: писати їм листи з проханням про допомогу, а в сезон дощів можливо і пізнавальну екскурсію організувати, аби міські обранці впевнилися у необхідності діяти.

Передачі


ПогодаКурси валют