Get Adobe Flash player

Військова техніка й колони озброєних бійців на Красній площі в Чернігові (відео)

Це виставка й парад  до 75-ї річниці Першої Гвардійської армії. Спадкоємцем армії є Оперативне командування «Північ», органи управління якого дислокуються в Чернігові. Перша гвардійська була створена 5-го серпня, однак урочистості відбуваються сьогодні й зібрали військовослужбовців кількох поколінь.

 

Досвідчений танкіст Олександр Кучер прийшов на Красну площу не просто взяти участь у святкуванні ювілею своєї армії, а й проінспектувати молодих колег, які служать зараз. Ветеран 1-ї Гвардійської каже це й жартома, й усерйоз. Більшу частину життя прослужив у Збройних Силах, тому не міг оминути такої нагоди: стільки сучасної військової техніки в центрі Чернігова – танк, самохідні гармати, зенітні установки, бойові машини піхоти…

 

Урочистості до 75-річчя 1-ї Гвардійської армії – попередника ОК «Північ» – розпочалися з покладання квітів до пам’ятника загиблим учасникам визволення Чернігова і до меморіалів воїнам, загиблим на Сході, та героям Небесної Сотні. Відбувся парад військ Чернігівського гарнізону й показовий виступ бійців 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Сергій – учасник бойових дій на Сході, в тому числі легендарного рейду десантників у серпні 14-го року.

 

Ці воїни, герої боїв на Донбасі – побратими й найближчі сусіди ювілярів, бо 95-та бригада дислокується в Житомирі, а до складу ОК «Північ» входять частини в Чернігівській, Житомирській, Сумській та Київській областях, тобто охоплює все північне прикордоння з країною-агресором.

 

1-а гвардійська армія створена 5-го серпня 1942 року, брала участь у Сталінградській битві, визволенні України від гітлерівців – до речі, і Донбас звільняли одні з перших у 43-му році. Серед її ветеранів – сотні ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У 1996 році на базі армії створене Північне оперативно-територіальне (з 98-го – оперативне) командування, згодом територіальне управління «Північ» зі штабом у Чернігові. Воно існувало до 2005-го року, а нині відновлене як ОК «Північ». Всі учасники урочистих зборів до ювілею підкреслювали, що історія ОК фактично уособлює історію всього українського війська, яке було майже знищене, а зараз відроджене вже в ході бойових дій. Усі частини командування  уславлені в боях за територіальну цілісність України, серед них 1-а окрема танкова бригада, 30-а й 72-а механізовані бригади.

 

Святкові нагороди й відзнаки від керівництва ОК, обласної і Чернігівської міської влади вручені активістам ветеранського руху, організаторам виховної й патріотичної роботи.

Передачі


ПогодаКурси валют