Get Adobe Flash player

У Чернігові продовжують збирати використані батарейки (відео)

До збору небезпечних хімічних джерел живлення долучаються все більше людей: школярі, активісти, представники комунальних підприємств, а також владці. Наразі волонтери зібрали вже більше 200 тисяч використаних батарейок. Проте, утилізувати їх немає де. Хто має відповідати? Та що буде із тими батарейками, які вже зібрали волонтери?

Понад 200 тисяч відпрацьованих батарейок на сьогодні зібрано членами громадської організації «Еко Місто». Наразі вони зберігаються на спеціальному складі для подальшої утилізації. Єдина проблема – в Україні немає жодного заводу з переробки хімічних джерел живлення. Волонтери ж намагаються знайти вихід із ситуації. В Україні батарейки не виробляють, а імпортують із інших країн. Тож вони вирішили спробувати домовитись із імпортерами і підписали двосторонню угоду про співпрацю. Але далі перемовин діло не пішло.

Сергій Безбородько, керівник ГО «Еко Місто»: «Коли постало питання про конкретне фінансування, то ми отримали відповідь, нібито спочатку побудуйте завод, а потім поговоримо. Але ж ми волонтерська мережа і ми не маємо коштів таке виробництво побудувати».

За словами волонтерів, у країнах Євросоюзу за утилізацію батарейок відповідає виробник. Він виділяє кошти, за які потім їх переробляють. Тож логічно було б, якби імпортери у ціну однієї батарейки вкладали кошти на її утилізацію. Але такий розклад подій їх не цікавить. Імпортери у нашій країні звільнені від сплати коштів за утилізацію небезпечних хімічних джерел живлення. Тож в першу чергу треба, аби Верховна Рада прийняла зміни до екологічного законодавства.

Сергій Безбородько: «У нашому теперішньому випадку мова про це не йде. Більше того, за нашим законодавством такі хімічні джерела живлення вважаються безпечними».

Волонтери все одно не опускають руки і сподіваються, що скоро питання утилізації використаних батарейок буде вирішено. Поки вони продовжують збирати батарейки. Залучають школярів до цього, які лише за останні два місяці змогли зібрати більше 50 тисяч використаних батарейок. Також спільно із волонтерами із інших міст України представники організації «Еко Місто» створили екокарту України. Тут можна самостійно дізнатися про пункти прийому використаних термометрів, ртутних ламп, батарейок.

 

Передачі


ПогодаКурси валют