Get Adobe Flash player

У Коропі відгуляв Миколаївський ярмарок (відео)

Шовковий півень, гігантські кролі, сало, запечене з яблуками, огірковий сік і найбільша дивовижа — поремонтовані дороги на Коропщині, де відгуляв традиційний Миколаївський ярмарок. Цього року — вперше в об’єднаній територіальній громаді, чому присвятили великий карнавал громад. Бачила все це наша знімальна група.

 

Сергій Аніщенко привіз на Миколаївський ярмарок у Короп шовкового півня із сусідньої Сумської області: «Китайська шовкова порода, таких мало в Україні. У нього пір’я нема, тільки пух». А поряд співає птах глиняний. Андрій Мікешин, гончар: «Він був забутий, цей посуд, в радянські часи, витіснений залізним і пластиковим, але зараз люди розуміють, що це натуральний посуд. Ось оце так звані «монетки» — в давні часи гончарі їх на здачу давали».

 

Валентина і Олександр беруть одного свищика — до пари тому, якого купили на Сорочинському ярмарку. Кажуть, Миколаївський в Коропі — трохи менший, але анітрохи не поступається. І, кажуть, Україна — найцікавіша країна з-поміж тих, в яких вони бували. Валентина, туристка: «Европу мы за 3 года мы объездили практически всю». Олександр, турист: «И нигде мы не видели таких красот, как в Украине — Уманский парк, Глухов, Конотоп, Вишеньки, Рыхловский монастырь. Прежде чем ехать за рубеж, надо посмотреть все красоты в Украине».

 

На Миколаївському ярмарку багато дивовиж. Ось велетенські кролі — «кролі Юрського періоду», кажуть люди. Тут сьогодні всіх пригощають органічним маслом із льоном, «хріновою» горілкою і салом з яблуком. Інна Макій, працівниця ПАФ «Тарасівка»: «Сало жариться з цибулею і яблуков, у хлібі подається. Це розробка наша власна. Саме на натуральні продукти великий попит».

 

А тут інший місцевий органічний виробник, який експортує свою продукцію до країн ЄС , влаштував дегустацію «дивних» соків — наприклад, яблучно-бурякового або березового з імбиром. Микола Мисник, голова ФСГ «Золотий пармен»: «Найдивніший, мабуть — це морквяно-гарбузово-огірковий, в Україні ні у кого такого нема. Коли ми вперше дали свої соки на конкурс «Бест дрінк», вийшла стаття в журналі: «Какое-то фермерское хозяйство представило такие соки, что все были в замешательстве». Більшість продукції, яку вони дегустують, з якимись все одно добавками — консерванти, підсолоджувачі».

 

Його виробництво настільки органічне, що він навіть завів цесарок, аби ті своїм гучним криком відлякували мишей, яких не можна труїти.

 

І, мабуть, одна із найбільших дивовиж для Коропщини — тут нарешті почали ремонтувати дороги за останні «надцять» років. Віктор Журавель, голова Коропської ОТГ: «На сьогодні кошти, які в зв’язку з децентралізацією нам надійшли в громаду, ми розпоряджаємось самі — ніхто не каже, направо чи наліво, туди чи сюди. Ми 5 проектів по дорогах загалом будемо реалізовувати по інфраструктурній субвенції».

 

Коропська ОТГ, створена в минулому році, цьогоріч отримала 11 мільйонів 300 тисяч гривень державної субвенції. Могла б отримати більше, якби об’єдналась раніше — на «фінансовому» коні опинились ті, хто зробив це першими. І зможе отримати більше, якщо частину питань нарешті вирішать на державному рівні. Анатолій Євлахов, народний депутат України: «Землі поза межами міста — те питання, після вирішення якого будуть громади наповнюватись грошима».

 

Тож за 15 років існування Миколаївського ярмарку його цього разу проводили спільно Коропський район та Коропська ОТГ. Громади влаштували великий карнавал — роми, Попандопало, навіть річкова принцеса — тут поряд неймовірні заплави Десни, бургомістр і градоначальник, пожежна команда позаминулого сторіччя, звичайно ж, козаки і сам гетьман Дем’ян Многогрішний, народжений в Коропі.

Передачі


ПогодаКурси валют