Get Adobe Flash player

Лікарі — без зарплат, пацієнти — без світла (відео)

В області зареєстрували нового великого боржника — Остерську лікарню, яка після створення об’єднаної тергромади перетворилась із районної в міську, а в якості побічних ефектів отримала великі фінансові проблеми. До всього, зараз медичний заклад працює ще й без акредитації.

 

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Комунальний заклад «Остерська міська лікарня» — 0,6 мільйона — новий боржник зафіксований в червні в області». Анатолій Мінченко, заступник головного лікаря Остерської міської лікарні: «3 місяці люди не отримують зарплат, люди плачуть, і 3 місяці ці тягнуться з березня — шото перекривають, і всьо». Юрій Заславський, заступник голови Козелецької  райдержадміністрації: «132 працівники. Це офіційно — 598 тисяч, а загальна заборгованість — 1 мільйон 300 тисяч по зарплаті, і напружена ситуація з погашенням комунальних платежів: 930 тисяч — тепло і 238 тисяч — електроенергія, прийшов уже лист про відключення».

 

Звідки взялись такі борги у  Остерської лікарні? Голова громади Віктор Самодєлкін у боргах звинувачує колишнього балансоутримувача — Козелецьку райдержадміністрацію, і державу, яка обраховує медичну субвенцію за формулою, далекою від реальності. Любов Жукова, заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації: «Справа в тому, що у всій державі, у всіх бюджетах медична субвенція розраховується на населення, яке обслуговується, на так зване «прикріплене» населення».

 

Заступник головного лікаря Анатолій Мінченко каже, незважаючи на те, що  після створення Остерської об’єднаної територіальної громади лікарня стала із районної міською, кількість пацієнтів не змінилась, серед них майже півтори тисячі ще і з сусідньої Деснянської ОТГ, а субвенція зменшилась і зараз держава виділяє лише 53% необхідного фінансування. Петро Гармаш, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації: «Та субвенція, яка прийшла на район, поділилась між всіма закладами. Я хочу сказати, скоро така ситуація виникне і по Козелецькій ЦРЛ, і по Центру первинної медико-санітарної допомоги, бо гроші ці розпорошились».

 

Різницю між порахованою за формулою і реальною потребою зазвичай перекривають місцеві бюджети — по області в середньому 30%. Але тепер в Козелецькому районі не можуть розібратись із тим, хто мав дофінансовувати Остерську лікарню у перехідний період. Юрій Заславський: «Я хочу наголосити, що на момент прийняття рішення про передачу лікарні боргів не було. Січень і перехідний період утримання лікарні відбувалось із залученням районного бюджету — січень і половина лютого». Віктор Самодєлкін, голова Остерської ОТГ: «Комунальний заклад Остерська лікарня передано нам 1.03.17 — яким чином могло бути знято фінансування? Січень — із 480 тисяч вони профінансували 110 тисяч, лютий — із 500 тисяч 400, березень із 402 тисяч 300. В бюджеті громади не передбачено погашення дефіциту державної субвенції». Наталія Романова, заступник голови  облдержадміністрації: «У вас змінилась форма власності: міська лікарня — це тепер відповідальність на громаді».

 

Голова Остерської громади запевняє, на погашення заборгованості уже спрямували 300 тисяч з позапланових надходжень до бюджету, Остерська ОТГ буде домовлятись із сусідньою Деснянською про міжбюджетний трансферт за тих її пацієнтів, які лікуються в Остерській лікарні. Сесія міської ради має прийняти рішення про внутрішньолікарняну оптимізацію. В облдержадміністрації обраховують нестачу субвенції, аби просити її додаткові обсяги в МОЗ та Міністерстві фінансів — а от цьому заважає ще й фінансова недисциплінованість Остерської ОТГ. Любов Жукова: «От була у них заборгованість 277 тисяч за травень, а зараз звідкись вони перерахували 290, аванс липня вони взагалі не нарахували. Тобто цей мільйон у них ще такий, «нарисований».

 

В будь-якому випадку, додаткові кошти з’являться не раніше жовтня, прогнозують в ОДА. А чи буде в майбутньому держава дофінансовувати подібну нестачу — питання, яке витікає з того, що зараз в лікарні бракує частини спеціалістів і вона навіть не пройшла акредитацію.

Передачі


ПогодаКурси валют