Get Adobe Flash player

1100 кілометрів на візку із України до Литви, аби привернути увагу до проблем людей з інвалідністю (відео)

1100 кілометрів на візку із України до Литви. Свій супермарафон інвалід-візочник Дмитро Васильцов розпочав із рідної Шостки Сумської області. За два дні чоловік без перерви подолав 250 кілометрів. Після довгої подорожі марафонця зустрічали у Чернігові, біля Катерининської церкви. Тут спортсмен матиме час на відпочинок, а також перевірить місто на доступність для людей з особливими потребами.

Два дні подорожі від Шостки до Чернігова. Із радісними обіймами марафонця Дмитра Васильцова зустрічає його друг-чернігівець. Чоловік вже здолав більше 200 кілометрів, проте це лише початок його великого супермарафону. 1100 кілометрів до Литви – новий особистий рекорд Дмитра. Каже, впевнений, відстань йому підкориться легко.

Погода не стає на заваді. Дмитро навіть не витрачає часу на зупинки. Із щоденного раціону кілька бананів та вода. Такий марафон чоловік проїжджає не вперше. До цього він вже долав відстань у 550 кілометрів, із Шостки до Могильова. Все заради однієї мети – привернути увагу людей до проблем інвалідів.

І додає, дорога від Шостки до Чернігова пройшла без «пригод». У Чернігові він не вперше. Останній раз, згадує, був тут рік тому і йому кортить перевірити, що за цей час змінилося, чи стало місто доступнішим для людей з обмеженою мобільністю. Дмитро каже, що бував у багатьох містах України, але запевняє, немає жодного, яке було б максимально доступне для таких людей.

Після ночівлі у місті Дмитро продовжить свій супермарафон — вирушить до Гомеля. Із власного досвіду він знає, що проблем із проходженням кордону не буде, всі документи в порядку. Попереду на марафонця чекають ще в 11 містах України, Республіки Білорусь Латвії та Литви, де він зустрічатиметься із друзями-марафонцями. Вони будуть підтримувати Дмитра до самого фінішу. Завершити мандрівку марафонці планують на початку серпня у Литовському місті Висагінас.

Кожен, незалежно вік віку та фізичних можливостей, колись долає свій власний супермарафон, каже Дмитро. Важливо тільки знати і пам’ятати, з якою метою ти це робиш.

Передачі


ПогодаКурси валют