Get Adobe Flash player

Археологи завершили етап розкопок на Валу (відео)

Ця робота тривала більше трьох тижнів і дала суттєві наукові відкриття. Дослідники виявили господарські споруди, побутові речі та прикраси, а головне – інформацію про життя чернігівців у період з 12-го по 15-те століття.

 

Які красиві були візантійський келих із розписом та порцелянова таріль 12-го століття – і це була справжня коштовність – можна уявити навіть тепер, коли від них маємо лише уламки, розповідає одна з керівників розкопок на Валу Тетяна Новик. Знайдено багато предметів побуту: прикраси, ножі, грузила від ткацького верстата…

 

Розкопки в центрі Валу, навпроти соборів велися ледь більше трьох тижнів на невеликій ділянці, але знахідки з точки зору науки багаті. Адже культурний шар часів Давньої Русі практично не ушкоджений: згодом ця ділянка входила до подвір’я  монастиря, і її не зачепило пізніше будівництво.

 

Це зберегло для науки рідкісний об’єкт – рештки печі для обпалу вапна. Таких печей давньоруського часу досі було відомо тільки дві: в Києві й Суздалі. Тож ця виявлена – це одна зі знахідок сезону, що додає важливі дані про розвиток технологій у наших предків.

 

Багато решток старовинної цегли – плінфи – наші предки використовували повторно, тобто залишки після будівництва соборів на Валу пішли на господарські споруди. Аналізуючи це, вдалося виявити дані про досі невідомі будівлі, що розташовувалися в серці давнього Чернігова.

 

У давньому Чернігові й на Валу зокрема для науковців ще залишається багато невідомого.

 

Як і завжди, розкопки – це тільки перший етап роботи археологів. Усі знахідки треба розсортувати й описати, а для аналізу часто потрібні додаткові  спеціальні методи дослідження. І в цей час теж можуть бути зроблені не менш важливі й захопливі відкриття.

Передачі


ПогодаКурси валют