Get Adobe Flash player

Соціальна напруга у Борзнянському районі (відео)

Там в селі Омбиш виявили черговий спалах африканської чуми свиней у обійсті однієї із місцевих жительок. Зараз в селі знищують інших свиней, аби запобігти розповсюдженню зарази, але люди просять провести попереджувальні заходи і в мисливських угіддях сусіднього району.

 

Чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії на Чернігівщині відбулось позачергово — 16 липня у селі Омбиш в Борзнянському районі у свині в приватному господарстві зафіксували африканську чуму. Як кажуть у комісії, ситуація некритична, однак без належних жорстких протиепідемічних заходів мор може піти по сусідніх селах. А Чернігівщина якраз по АЧС одна із неблагополучних областей. Наталія Романова, заступник голови облдержадміністрації: «Відповідно до інформації Держпродспоживслужби, з початку 2017 року зареєстровано 84 випадки АЧС – 74 в домашніх господарствах і 10 — в дикій фауні. Динаміка поширення АЧС в Україні і в області загрозлива. Тут питання не тільки приватних господарств і тваринницьких комплексів, а і лісових угідь».

 

Зараз до  епідемічного контролю африканської чуми свиней в країні залучені навіть силові структури, включаючи СБУ.

 

Перші спалахи епідемії  у 2007 році зафіксували в Грузії, до України вона дійшла в 2012 році, друга хвиля — в 2014, а з 2015 ситуація стала критичною. Наталія Романова: «Тобто ми повинні комплексно підходити. З 2014 року в Чернігівській області зареєстровано 27 неблагополучних пунктів. З моменту фіксації першого спалаху АЧС на території України збитки вітчизняному свинарству від поширення вірусу сягнули 200 мільйонів гривень. Тільки в Чернігівській області за знищених тварин на сьогодні відшкодовано майже 1 мільйон 200 тисяч гривень».

 

Тварин в осередку інфекції знищують — оскільки більшість випадків АЧС фіксується у свійських свиней, це свідчить про її вторинність.

 

У Омбиші зараз встановлено карантин, на в’їзді-виїзді із села — поліцейські пости. Сергій Чаплієв, в.о. голови Держпродспоживслужби в області: «На 12 годину 18 липня обстежено всі 406 дворів — 213 жилих, 193 нежилі, вилучено 24 голови свиней вагою 1100 кілограмів, також вилучено 15 банок солонини з цих свиней». Віра Проскура, голова Борзнянської райдержадміністрації: «Дерев’яні конструкції зараз знімають, гній прибирають. Забезпечені технікою — трактори, 2 групи, по селу збирають трупи свиней, екскаватор — дякуємо ДСНС. Автобус доїздить до поста, людей висаджує, так само довозить продукти харчування машина до поста».

 

У сусідніх селах провели сходи сіл — людей поінформували про загрози епідемії, симптоми захворювання, заходи безпеки — не приховувати хворих свиней, не згодовувати їм сире м’ясо, яке теж може бути зараженим. АЧС від свині до свині може переносити і людина — на одязі, предметах господарства. Віра Проскура: «В Омбиші соціальна напруга. Є і мисливське господарство, і моє прохання, і люди просять, щоб проводились відповідні заходи в мисливському господарстві, бо за інформацією на території Борзнянського району зі сторони Остра був знайдений труп свині, але він був закопаний. Це прохання людей до тієї сторони».

Передачі


ПогодаКурси валют