Get Adobe Flash player

Енергетики внесли свої програми на громадське обговорення (відео)

Оновити кілька кабельних ліній електропередач у Чернігові, обладнання на підстанціях у Борзнянському районі й Козельці та купити нові автомобілі для будівельно-монтажних бригад збираються представники «Чернігівобленерго» за додатково зароблені кошти. Про це вони звітують на громадських слуханнях. Згідно зі змінами в законодавстві, енергетики тепер повинні вносити свої інвестиційні програми на публічне обговорення. Першу таку спробу зробили сьогодні.

 

ПАТ «Чернігівобленерго», як звітує його керівництво, додатково заробило в цьому році 25 мільйонів гривень і мусить, згідно зі змінами в законодавстві, прийняти зміни до своєї інвестиційної програми й внести ці зміни на громадські слухання. Для цього створена комісія за участю депутатів місцевих рад, представників органів влади й промислових підприємств.  Комісія провела перше своє засідання в обласній раді.

 

У планах компанії — оновлення обладнання на підстанціях, лініях електропередач, придбання автомобілів для будівельно-монтажних бригад та лічильників.

 

Чергових змін в інвестиційній програмі  очікують уже в жовтні цього року. Тоді, за розрахунками, планують отримати додатково ще 160 мільйонів гривень на розвиток. Це пов’язано зі змінами в законі.

 

У квітні прийнятий Закон «Про ринок електроенергії», деякі статті якого почали діяти одразу після публікації, деякі відтерміновані на півроку, тобто впроваджуються з жовтня, а деякі на три роки, тобто вступлять у дію з 2020-го. Йдеться про остаточне розмежування (відокремлення) виробництва й розподілу електроенергії, а також запровадження так званого стимулюючого тарифу на постачання електроенергії. Спрощено кажучи – чим більше акціонери вкладуть коштів у розвиток, тим більший отримають дохід. Ці зміни викликали й викликають  дискусію, з якою можна ознайомитися в Інтернеті: є критики таких новацій, а представники «Обленерго» кажуть, що це різко збільшить інвестиції в розвиток і відповідно підвищить якість послуг. А оновлення мереж і обладнання, мовляв, потрібне терміново.

 

Учасники слухань підтримали план змін інвестиційної програми. Також на цьому  зібранні енергетики повідомили про ініціативу щодо експерименту з переведення одного з міст на опалення винятково електроенергією. Пропонують провести такий експеримент у Ніжині – це якраз з розрахунку на збільшення інвестиційних коштів. Учасники слухань зауважують, що такий проект можна впроваджувати тільки за умови прийняття міської енергетичної програми, де були б враховані інтереси всіх споживачів.

 

Усі подальші зміни в інвестиційній програмі енергетики мають так само приймати через громадські слухання.

Передачі


ПогодаКурси валют