Get Adobe Flash player

Вступна кампанія триває (відео)

Документи – винятково в електронному вигляді, дев’ять заяв на чотири спеціальності, система широкого конкурсу – особливості цьогорічної вступної кампанії до вищих навчальних закладів. А у деяких вишів ще й свої відмінності. Перевірку фізичної підготовки та творчий іспит мають пройти абітурієнти закладів із специфічними умовами навчання. У Чернігові – це вступники до Академії державної пенітенціарної служби.

 

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів продовжується. На Чернігівщині, як і по всій Україні, вона проходить злагоджено. Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Хто хотів, брали участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, вони сьогодні реєструються, подають заяви по рейтингу. До 26-го вони мають це зробити, після цього вже будуть працювати відповідні вузи».

 

У скорочені терміни мають провести вступну кампанію виші із специфічними умовами навчання. Серед таких – Академія державної пенітенціарної служби. До 23-го липня тут мають не лише зарахувати випускників за державним замовленням, а й виключити їх зі списків на інші конкурсні пропозиції. Є у подібних закладів й інші особливості вступу: якщо абітурієнт хоче навчатися за контрактом, то подає перелік документів такий, як і до інших вишів. А на бюджетні місця випускники вступають за направленням від міжтериторіального управління органів та установ виконання покарань. Віктор Дрижак, відповідальний секретар приймальної комісії Академії державної пенітенціарної служби: «Органи і установи виконання покарань на такого абітурієнта складають особову справу, він проходить військово-лікарську комісію, спецперевірки, тому що він в подальшому буде проходити службу і йому буде присвоєно спеціальне звання».

 

У конкурсному відборі за результатами ЗНО абітурієнти академії беруть участь після того, як складуть іспит з права, так званий творчий конкурс. А перед цим – обов’язкове випробування з перевірки рівня фізичної підготовки. Віктор Дрижак: «Проводимо, як залік із трьох фізичних вправ: біг тисячу метрів, сто метрів і підтягування на поперечині для хлопців, для дівчат – віджимання від підлоги».

 

«Зараховано» із фізичних вправ отримав Даниїл Малаєв. Хлопець з  Курахового Донецької області. Хоче стати юристом, щоб захищати права громадян. Із тестами впорався швидко. Даниїл Малаєв, абітурієнт: «Трудностей никаких не испытывал, готовился по книжке для подготовки. Особо не волновался, вопросы-то лёгкие, думаю, сдадут все».

 

Одночасно із вступниками на денну форму тестування проходили ті, хто йде на заочну. На бюджеті мають право навчатися лише заочники, які є співробітниками державної кримінально-виконавчої служби. Результати творчого конкурсу будуть відомі вже о восьмій годині наступного дня.

Передачі


ПогодаКурси валют