Get Adobe Flash player

Привіт в зону АТО з Африки (відео)

Сьогодні наш телеканал має унікальну нагоду передати вітання воїнам АТО із далекої Африки. Ця нагода — 15-го липня День українських миротворців. Більша частина з них до Демократичної Республіки Конго відправилась прямо зі Східного українського фронту. Кажуть, у Африці не так жарко, як вони очікували, і спокійніше, ніж в АТО.

 

Чернігівець Павло Лепехо у армії уже 4-й рік, у Африці — вперше. Павло Лепехо, миротворець: «Перші враження, звичайно, від навколишнього середовища: коли ми приземлились, я був вражений. Ми тут на рівні вищому, ніж в Україні, над морем, розріджене повітря, було тяжкіше дихати. Але вже нормально».

 

Оператор автоматизованої системи управління Павло Лепехо на екваторі на цілий рік. Налагоджує тут зв’язок, комп’ютери, цифрові прилади у 18-му окремому вертолітному загоні Збройних Сил України, який у складі миротворчого контингенту ООН уже п’ятий рік виконує миротворчу місію в Демократичній Республіці Конго. Тут відбулась одна із найкровопролитніших воєн  у світовій історії і найбільший смертоносний конфлікт з часів Другої світової — Друга конголезька, або Велика африканська війна.

 

Зараз ситуація в країні відносно стабільна, однак потребує нагляду світової спільноти — власне, якраз запобігання загрозам миру і безпеки є завданням миротворців.

 

Сьогодні учасники українських миротворчих місій – це виключно ті військові, котрі пройшли АТО. Серед них багато тих, хто саме блакитний шолом одяг уперше. Як АТОвець із Чернігова Олександр Суховик. Олександр Суховик, миротворець: «Я, когда ехал, думал, жарче будет, так говорили. А не очень, в Украине даже жарче».

 

Він так довго не був вдома, що, напевно, не в курсі, що в Україні літо відмінилось взагалі. Але довго для військових — поняття відносне, і життя вони вимірюють іншими категоріями, ніж решта людей. Олексій Коршик, миротворець: «- Скажіть, рік в Африці — довго чи ні? — А 2 роки в АТО, як думаєте, довго чи ні?»

 

Ординатор медпункту вертолітного загону Олексій Коршик каже, найважче у Африці — відстань до України, де чекають сім’я та друзі. Олексій Коршик: «По медицині — в Україні нема малярії, нема таких хвороб, таких злих комах, таких злих змій — тут треба бути готовим до цього постійно».

 

15 липня наша держава відзначає День українських миротворців, які впродовж багатьох років підтримують мир та спокій  в найгарячіших точках світу — в країнах Балканської кризи, на Близькому Сході, в державах Центральної Азії і спекотній Африці. Практично за 25 років в миротворчих операціях та місіях по всьому світу загинуло більше півсотні українських військових. І, навіть зважаючи на ситуацію в Україні, світ і далі просить їх допомоги у вирішенні внутрішніх міжусобиць, адже українські військові мають величезний бойовий досвід.

Передачі


ПогодаКурси валют