Get Adobe Flash player

«Облтелокомуненерго» до кінця року встановить усім споживачам лічильники тепла (відео)

 

До кінця року найбільший теплопостачальник Чернігівщини «Облтелокомуненерго» приладами обліку планує облаштувати 100% споживачів. За цей опалювальний сезон підприємство накопичило коштів для цього і планує оснастити усіх споживачів лічильниками.

Тепловики підбивають підсумки минулого опалювального сезону. Без аварій, без поривів закінчила опалювальний сезон Чернігівська ТЕЦ (фірма «ТехНова).  Лютнева блокада поставок вугілля на роботу не вплинула – заготовлених заздалегідь запасів вугілля та газу для резервного теплопостачання вистачило: збоїв не було, температурний режим дотримали.

Нормативний тариф за метр квадратний опалювальної площі складав близько 30 гривень, але фактично він виявився майже удвічі нижчий завдяки обліковим приборам.

Олексій Щербина, генеральний директор ТОВ Фірма «ТехНова»: «Средний тариф получился у нас по результатам отопительного сезона 17 гривен за квадратній метр. Почему так? Практически 100% наших домов оборудовано узлами учета теплововй энергии. И эта программа была успешно реализована в прошлом году. На январь месяц было установлено 95% узлов учета теплоэнергии по жилым домам. Те дома, в которых мы не успели поставить узлы учета, они все равно получали счета как и те, в которых эти узлы учета стоят. Поэтому практически в два раза меньше тот тариф фактически получился».

 

Безперебійною, безаварійною  була і робота найбільшого теплопостачальника області «Облтеплокомуненерго». Проте забезпечити усім своїм споживачам нижчий за нормативи тариф не було змоги: лише 47% клієнтів підприємства станом на квітень 2017-го мали облікові прибори. Тоді як потрібно 50%, аби усім споживачам можна було нараховувати не нормативний тариф, а середній по лічильниках.

Встановити усім прилади обліку у 15-му та 16-му році просто не було грошей. Уперше за останні три роки підприємству за опалювальний сезон вдалося накопичити кошти для проведення літніх робіт.

 

Якраз за ці кошти теплопостачальник області планує обладнати приладами обліку усі обслуговувані ним будівлі.

 

Теплопостачальник обласного центру «ТехНова» до початку нового опалювального сезону напланував ремонтів на суму 64 мільйони гривень. Теплові пункти підприємства (а їх у нього 62) на 70% до початку нового опалювального сезону уже готові.
Закуповується паливо (ТЕЦ працює і на вугіллі і на газу).  Яким буде тариф на наступний рік, поки невідомо. Наразі теплопостачальник уже заготував 35 тисяч тонн вугілля. До початку опалювального сезону його на складі вже має бути 70 тисяч.

 

Більше 60% теплоспоживачів – це субсидіанти. У цьому році ті, хто економно опалював свою домівку, отримують разову компенсацію від держави в грошовій формі на руки. Це стосується тих домогосподарств, що використовували для індивідуального опалення газ або електроенергію. Хоча і тут не обійшлося без казусів: скільки ти наекономив, для держави виявилося неважливо.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Монетизація торкнеться 95 тисяч домогосподарств області. І їм буде перераховано кошти в еквіваленті 100 кубів газу чи 150 кіловат електроенергії, в залежності від того, чим дане господарство користується для опалення житлового приміщення».

 

Усього на час опалювального сезону 2016/2017 року користувалися субсидією 250 тисяч домогосподарств області. У середньому на оплату комунальних  послуг одна домівка отримала близько двох тисяч гривень компенсації.