Get Adobe Flash player

Подача заяви на отримання допомоги при народжені дитини буде доступна он-лайн (відео)

 

4260 батьків вийшли з пологових будинків області, тримаючи на руках не просто немовля, а маленького громадянина України з його першим у житті документом — свідоцтвом про народження. За два роки, що діє в області проект реєстрації новонароджених безпосередньо у медичних закладах, більше половини батьків скористалися його перевагами. І вже минуло більше ніж півроку як породіллі разом із свідоцтвом можуть отримати і документ про місце реєстрації свого малюка, а за кілька тижнів запрацює ще один сервіс для батьків.

 

За півроку у Чернігівському пологовому будинку народилося 1657 діток. Як свідчить статистика, яку ведуть в територіальному правлінні юстиції в області, більша частина цієї малечі вийде зі стін пологового будинку, маючи перший і найважливіший документ —  свідоцтво про народження. Вже два роки як на Чернігівщині можна оформити цей документ, не виходячи з медзакладу.

Галина Леник, заступник головного лікаря Чернігівського пологового будинку: «В пологовому будинку ми дуже раді, що ми були, як-то кажуть, флагманом в цьому проекті. Вже на даний момент більше 80% отримують у нас свідоцтва. Жінки від цього дуже задоволені. Жінкам не треба нікуди ходити звертатися, вони на місці. Тобто вони приходять до нас (в основному у нас партнерські пологи), вони народжують, отримують свідоцтво і щасливі».

 

Зручність такого сервісу молоді батьки оцінили швидко. Бо ж для того, аби зареєструвати маля, необхідно зовсім небагато — паспорти батьків, документ з пологового будинку про народження дитини та заява. І все — до виписки маєте ще й свідоцтво. Єдине, що може стати на заваді швидкому оформленню документів, суперечки батьків щодо імені.

Ірина Марченко та Владислав Гаркуша, батьки: «У нас в основном был Ваня, Тимофей, Матвей, мне как бы такие нравятся. А у мужа были… В общем, мы долго не могли сойтись. Дебаты шли хорошие. С самого почти с самого начала. Но остановились на том, что у нас ребенок родился первого июля, посмотрели в календарь… и выбрали имя — Александр. Потому что больше всего обоим понравилось. Ну, Александр».

 

А дійшовши згоди в головному, батькам потрібно лише звернутися до державного реєстратора, кабінет якого знаходиться в приміщенні пологового будинку.

Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області: «На сьогодні до даного сервісу підключено 16 закладів охорони здоров’я в області, де працюють наші фахівці, управління юстиції. Коли ми започаткували даний проект, думали, чи буде він взагалі користуватися попитом у нашого населення. 57% виданих свідоцтв про народження дитини видаються безпосередньо у пологових будинках нашої області, якщо рахувати від загальної кількості таких документів, виданих ДРАЦС».

 

Втім, видача свідоцтв про народження — не єдине, чим займаються реєстратори у пологових будинках. З листопада 2016 року вони приймають заяви та документи на реєстрацію місця проживання новонародженого. Нині вже зареєстровано понад 600 заяв.

 

А за незабаром, обіцяють в управлінні юстиції, молоді матусі, не виходячи з пологового будинку, зможуть подати заяву на отримання державної допомоги при народжені дитини.

Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області: «Тому, я думаю, протягом місяця знову мати новий сервіс, який дозволить нашим громадянам, безпосередньо жінкам, які народжують в пологових будинках, не виходячи із закладу охорони здоров’я, оформлювати також заявку в он-лайн режимі через наших фахівців. Я думаю, це буде дуже зручно і без будь-яких бюрократичних перепон».

 

Державні реєстратори допоможуть молодій матусі заповнити он-лайн заяву та подати всі документи до органів соцзахисту, тож жінці не потрібно буде ходити туди особисто. А якщо породілля завчасно оформить банківську картку для отримання соціальної допомоги, то й взагалі не матиме зайвого клопоту.

Передачі


ПогодаКурси валют