Get Adobe Flash player

Працівники природно-заповідної справи відзначають сьогодні своє професійне свято (відео)

 

Чернігівщина посідає перше місце в Україні за кількістю заповідних територій: в області 665 об’єктів та територій природно-заповідного фонду. На 260 тисячах  гектарів  — ландшафтні та національні парки, пам’ятки природи  та садово-паркового мистецтва. А ось чи готові сіверяни берегти природні багатства? Відповідь на це запитання шукали наші колеги на засіданні круглого столу, який організував департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

 

За даними департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, озвучених в День працівника природно-заповідної  справи, найбільша кількість об’єктів природо-заповідного фонду на Чернігівщині знаходиться на території Чернігівського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського  та Козелецького районів. А найбільший відсоток заповідності – у Коропському, Козелецькому та Ічнянському. Державний дендрологічний парк «Тростянець» — всесвітньо відома пам’ятка садово-паркової архітектури середини 19 століття. Це фактично зібрання дендрологічної колекції з усіх континентів, оформлених в ландшафтному стилі. Кожне дерево паспортизується.

 

Мезинський Національний природний парк входить в десятку найбільших в Україні, його площа близько 31 тисячі гектарів землі. Зрозуміло, що таку територію складно охороняти, особливо коли це доводиться робити ледь не голіруч.

 

Згідно з чинним законодавством, національні парки, дендропарки оподатковуються державою так само, як і інші прибуткові підприємства. І це проблема, про яку треба говорити і в день професійного свята, кажуть працівники природно-заповідної  справи, адже таке оподаткування не сприяє їх розвитку.

 

З нагоди Дня працівників природно-заповідної справи департамент екології та природних ресурсів провів засідання за круглим столом, учасники якого говорили про те, що Чернігіващині є чим пишатися і є що оберігати. Заповідання як метод територіальної охорони природи є складовою системою забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля. Саме тому існування на Чернігівщині такої великої кількості заповідників, ландшафтних парків та заповідних зон є запорукою комфортного та безпечного життя.

Передачі


ПогодаКурси валют