Get Adobe Flash player

Про тонкощі вступної кампанії-2017 (відео)

 

Вже з 12-го липня по чотири спеціальності у дев’яти вищих навчальних закладах можуть починати штурмувати цьогорічні абітурієнти. Причому власники сертифікатів ЗНО 2016-го року також можуть спробувати свої сили у вступній кампанії. Найбільше привілеїв матимуть випускники сільських шкіл, які вирішили опанувати технічні спеціальності у регіональних вишах. Про тонкощі вступної кампанії-2017 — у матеріалі моїх колег.

 

Цьогорічна вступна кампанія, як і торішня, триватиме недовго — з 12 по 26 липня. За цей час бажаючі стати студентами мають через електронну систему «Конкурс» подати заяви на вступ на чотири спеціальності до дев’яти різних вищих навчальних закладів. Цьогоріч, на відміну від минулого року, абітурієнти отримали можливість зареєструватися в особистому кабінеті заздалегідь, аби уважно зважити свої шанси. Але це ще не всі новації.

Микола Носко, ректор ЧНПУ: «Будуть дійсні ЗНО минулого року, 16-го року, можна з ними вступати і в цьому році у всі навчальні заклади нашої держави. Але цьогорічні ЗНО діють тільки один рік. Друге, торік максимальний бал за атестат нараховувався 60 балів, в цьому році повернулося знову 200. Тобто максимальний бал за атестат буде 200. Це дуже важливо, вважаю, тому що це підвищує рівень загальної освіти для студентів.»

 

Ще один спосіб істотно підвищити шанси на вступ — коефіцієнти, що їх застосовуватиме система «Конкурс» при визначенні рейтингу абітурієнтів.

Володимир Кальченко, проректор ЧНТУ: «Перший коефіцієнт — регіональний, для нашого регіону Чернігівського він становить 1,02. Тобто сума набраних абітурієнтом балів помножується на цей коефіцієнт. Потім, міністерство підтримує сільську молодь: введено так званий «сільський коефіцієнт», який становить 1,02 бала».

 

Тобто вступники, які мають атестати сільських шкіл, скануючи їх в систему, автоматично помножують свій загальний бал на цей коефіцієнт. Підвищення, звичайно ж, невелике, але коли боротьба йде за соті бала… Ще одна можливість покращити свій рейтинг — обрати технічну спеціальність, для них також передбачений коефіцієнт 1,03 бали.

Володимир Кальченко, проректор ЧНТУ: «Обирають стандартно уже протягом останніх п’яти років — це правознавство, це спеціальності економічного спрямування: фінанси, облік і аудит, економіка підприємництва і так далі. Тобто для того, щоб трішечки підтримати технічні спеціальності, було прийнято рішення щодо введення галузевого коефіцієнту. Я думаю, що цього року завдяки нововведенню ситуація поліпшиться».

 

До прикладу, Ніжинський університет ім. Гоголя та Чернігівський педагогічний ім. Шевченка в такий спосіб сподіваються виконати держзамовлення по суто технічних спеціальностях.

Микола Носко, ректор ЧНПУ: «Бюджетні місця ми майже всі заповнюємо. На деякі у нас дуже великий попит, наприклад, іноземна філологія і та ж початкова освіта, а такі спеціальності, як фізика, математика і хімія, на превеликий жаль, у нас є недовиконання».

 

Відтоку найкращих випускників із найвищими балами у регіональних вишах не бояться і сподіваються, що від такої новації виграють і майбутні студенти, і навчальні заклади.

Володимир Кальченко, проректор ЧНТУ: «Я вважаю, це позитивно вплине на регіональні виші. Тобто абітурієнт буде оцінювати свої шанси, суму набраних на ЗНО балів і робити вибір. Якщо він побачить, що набрана сума, помножена на коефіцієнт, буде достатня для вступу на бюджетне місце, наприклад, в нашому університеті, я думаю, що він буде обирати саме бюджетне місце».

 

До речі, прохідний бал для кожної окремої спеціальності з цього року кожен виш може встановлювати на свій розсуд. Так, у Чернігівському технологічному університеті вони будуть відомі лише з першого дня вступної кампанії. А от в педагогічному залишаться на рівні загальнодержавних прохідних.

Микола Носко, ректор ЧНПУ: «Да, нам дозволено виставляти ці бали, але ми їх не можемо виставляти. Чому? Тому що на контракт ми приймаємо фактично всіх. Розумієте, ті, що кращі мають бали, вони пройдуть відповідно до рейтингу на державне замовлення, а ті, хто хочуть вчитися за контрактом, ми будемо приймать. Якщо ми обмежимо, ми обмежимо й контрактників, розумієте. А сьогодні, на превеликий жаль, держава нас фінансує лише на держзамовлення, а за рахунок контрактників йде фактично розвиток університету».

Передачі


ПогодаКурси валют