Get Adobe Flash player

Капсулу під будівництво корпусу для лінійного прискорювача закладено (відео)

 

Новітні технології лікування онкологічних хвороб до кінця року будуть доступні жителям області. У Чернігові заклали капсулу під будівництво корпусу для сучасного радіотерапевтичного обладнання – лінійного прискорювача. Це буде мало не єдиний в Україні апарат такого рівня, яким оснащений не приватний медзаклад, а державний.
Чернігівські медики кажуть: покладено початок новій ері у лікуванні онкохворих. На подвір’ї обласного онкодиспансеру закладають капсулу під будівництво приміщення для лінійного прискорювача – високотехнологічного апарату для опромінення онкохворих.

Валерій Зуб, головний лікар обласного онкодиспансеру: «Склалась така ситуація, щоб без сучасної апаратури ми лікувати вже не зможемо. Тому ця акція, яка відбувається (закладка капсули), символізує початок нового етапу розвитку взагалі онкології в області».

Олександр Заїка, завідуючий поліклінічним відділення обласного онкодиспансеру: «Это одна из самых современных технологий на сегодняшний день, которые позволяют лечить онкологических больных с минимальными осложнениями, как можно быстро и как можно качественно. Само воздействие лучевой терапии доносится именно в опухоль и с минимально воздействует на окружающие здоровые ткани».

 

Окрім радіотерапії, лінійний прискорювач буде доукомплектований функцією кіберножа для проведення високотехнологічних хірургічних втручань. Це буде другий в Україні апарат, що має таку функцію. Причому той, що в Києві, знаходиться у приватному закладі. У державній системі закладів охорони здоров’я таких апаратів немає.

Валерій Зуб, головний лікар обласного онкодиспансеру: «Радіохірургія – це одномоментна величезна доза радіації, яка попадає безпосередньо в пухлину (це в основному пухлина головного мозку, пухлина печінки, одиночні пухлини легень, рак простати) і одночасно випалює цю пухлину».

 

Встановлення лінійного прискорювача у якомога короткі терміни – нагальна потреба для області, оскільки у наявного обладнання для радіотерапії от-от закінчиться термін експлуатації.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «У нас цей кобальт російський, який на сьогоднішній день в радіології стоїть, він до кінця року тільки діє. Якщо ми цей проект не реалізуємо, то Чернігівщина залишається наступного року взагалі без радіології. У нас біля п’яти тисяч пацієнтів на рік потребують цієї процедури».

Олександр Заїка, завідуючий поліклінічним відділення обласного онкодиспансеру: «Практически при всех видах онкологии сейчас лучевая терапия используется. А вот такая новая, как с линейным ускорителем, при всей онкологи работает. Есть исследования международные, которые говорят о том, что результаты лечения на таких аппаратах в несколько раз выше, чем на той старой аппаратуре, которая у нас на сегодняшний день еще функционирует. Чтобы вы понимали, на сегодняшний день аппаратура лучевой терапии у нас выработалась. Основным аппаратам по 40 лет».

 

Вартість проекту сягає ста мільйонів гривень — найдорожчий, який колись реалізувала область. Взагалі у цьому році Чернігівщина планує витратити рекордну кількість коштів на медичні проекти.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Цього року ми плануємо більше 200 мільйонів гривень вкласти в медицину.  Тиждень тому встановлений поряд в обласній лікарні надсучасний ангеограф, якого в країні нема. І я сподіваюсь, до кінця року ми побачимо все-таки новітній корпус».

 

Забезпечення населення області лінійним прискорювачем – це спільнокошт державного, обласного та місцевих бюджетів. Також допомогу надаватиме парламентське депутатське об’єднання «Чернігівщина».

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «17 мільйонів гривень — з обласного бюджету на будівництво, 40 мільйонів — Фонд регіонального розвитку, 10 мільйонів — місто Чернігів надає на цей об’єкт, і дякую всім народним депутатам, які також долучаються коштами соцекноному. Також приймає участь і кожна громада, кожен район Чернігівщини — в межах можливостей надають кошти по 100, по 200 тисяч, скільки кожен район може».

 

По завершенню церемонії  закладання капсули на місці будівництва корпусу для радіотерапевтичного обладнання керівництво області та народні депутати-представники Чернігівщини підписали меморандум про співпрацю у сфері реалізації областю медичних проектів.

Передачі


ПогодаКурси валют