Get Adobe Flash player

Нові тести для отримання водійського посвідчення (відео)

 

З липня місяця здача теоретичної частини екзамену на отримання водійського посвідчення — по оновлених завданнях. Виключено двозначні питання. Більше уваги практичним навичкам, які знадобляться майбутнім водіям під час керування транспортним засобом. Білети розподілили по категоріях. Тепер ті, хто здаватиме іспит на отримання прав на керування легковиком, не буде відповідати на питання, що стосуються керування вантажівкою. Детальніше про усі нововведення — далі у сюжеті.
Перший день складання оновлених теоретичних іспитів на отримання водійського посвідчення у територіальному сервісному центрі МВС у Чернігові. Перші – пішли. Про те, що тести оновили, чули далеко не всі, хто прийшов на екзамен. На теоретичну частину суттєвих нарікань немає.

Анна: «Вопросы нормальные. Не очень тяжелые».

Валерій Радченко, головний спеціаліст відділу РСЦ МВС України в області: «З 1 липня 2017 року по всій Україні запущений новий формат білетів теоретичного складання іспитів. Всі випускники автошкіл будуть складати іспити за новим форматом. Основні нововведення. Тести повністю в новому форматі, нові малюнки. При складанні тестів мова лише українська».

 

А от на картинки нарікання є – вони дрібні і їх чомусь у програмі не можна збільшити, в той час як при проходженні пробного онлайн-тестування на сайті МВС ця опція є.

Ірина: «Я учила три месяца. По тестам, которые были до этого (картинки и все остальное). Сейчас все поменялось. Честно говоря, вообще ничего не видно. Получается картинка очень уменьшенная, не видно, какие знаки включены и его даже нельзя увеличить».

 

Питання осучаснили та спростили, позбулися двозначності. Білети розбили по категоріях водійського посвідчення. Майбутній водій легковика тепер не відповідатиме на питання про водіння автобусів чи вантажівок.

 

Як і раніше, у білеті усього 20 питань. На виконання завдань 20 хвилин. Можна допустити не більше двох помилок. На питання можна відповідати у випадковому порядку. Ось так виглядають нові тестові завдання. Усього їх дві-три тисячі. Наприклад, вирішити ситуацію: «Який транспортний засіб проїде перехрестя останнім?», «Чи має водій право у даній ситуації виконати поворот ліворуч із трамвайної колії попутного напряму?». Є і такі питання: «Який з перерахованих нижче факторів не впливає на час реакції водія?», правильна відповідь – освіта. Традиційно є питання про розпізнавальні знаки на автомобілях та дорожні знаки.
Ірина Смерчинська, прес-секретар РСЦ МВС України в області: «Есть вопросы с картинками, есть вопросы без картинок. Вопросы распределены на несколько частей. Десять вопросов по правилам дорожного движения, четыре по медицине, четыре по конструкции и два вопроса общих, в зависимости от того, как программа выдаст: либо дополнительный по медицине, либо по правилам дорожного движения».

 

Вагоме нововведення – тестові завдання з’явилися у відкритому доступі в інтернеті. Перевірити свою підготовку до іспиту кожен бажаючий може безкоштовно на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС.

Ірина Смерчинська, прес-секретар РСЦ МВС України в області: «Также пробное тестирование доступно и в сервисных центрах на месте. Есть определенные часы по дням, когда человек может прийти непосредственно в сервисный центр, сесть и поработать на месте там».

Теоретичну частину можна здавати скільки завгодно разів протягом десяти років, інтервал для перездачі  – п’ять днів. Вартість складання теоретичного іспиту – 201 гривня, плюс 26 гривень за послугу  складання білетів. За кожну наступну перездачу – по 26 гривень. Практику можна пробувати здавати тільки три рази, у випадку провалу – повторне навчання в автошколі.

 

Здача іспитів буде проходити під відеонаглядом. До кінця року класи у сервісних центрах мають обладнати відеокамерами та мікрофонами.

Передачі


ПогодаКурси валют