Get Adobe Flash player

Юридична підтримка об’єднаним територіальним громадам (відео)

 

Об’єднаним територіальним громадам готові надати будь-яку юридичну підтримку як громадські організації, так і державні інституції. Інша справа, що в ОТГ часто не знають про власні можливості, наприклад, отримати закордонний грант чи вирішити земельну проблему. Який саме зиск громади можуть мати з профільних спеціалістів, знають наші кореспонденти.

 

На сьогодні в області 19 діючих об’єднаних територіальних громад. Після децентралізації вони отримали безліч можливостей, і в той же час практично кожна з них регулярно стикається з проблемами, вирішити які самотужки в юридичній площині на місцях важко: від енергозбереження до найгострішої — земельної. Наприклад, в громадах мало спеціалістів, які можуть фахово підготувати проект для отримання гранту, тобто напряму залучити кошти, які готові виділяти різноманітні іноземні інституції.

 

Нині в області реалізується проект посилення правових можливостей громад. ОТГ мають широкі можливості бути підтриманими як громадськими організаціями, такими, наприклад, як Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, так і державними установами.

 

Такі державні інституції як центри вторинної правової допомоги нині працюють в кожному районі області. У спеціалістів центрів вже є напрацювання, є навички юридичної підтримки людей. І є перспективи допомоги новоствореним об’єднаним територіальним громадам.

 

Представники громадських і державних установ надають допомогу і у вирішенні найскладніших проблем – земельних. Для цього відпрацьовані конкретні механізми.

 

Офіс реформ при регіональному відділенні Асоціації міст України працює на Чернігівщині з 2015-го року. Там є фахівці з бюджетних, фінансових, юридичних питань. Вони виїздять на місця – регулярно і швидко.

 

Закликаючи до співпраці об’єднані територіальні громади, представники громадських і державних установ зазначають — вони розуміють унікальність кожної громади, тому готові вишукувати алгоритм вирішення проблем кожної окремої з них.

Передачі


ПогодаКурси валют